Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Nightlife » Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe

#1:  Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: Jugovac Post Postano: 19.01.2006. 22:12

Turbo folk se širi kao kuga našim gradom, zamalo smo imali u Zrinjevcu folk paradu!!
Samo zahvaljujuči novoj garnituri u graduu to se neće desiti, bar ne u Zrinjevcu...Oks, patika koktel, da sada ne nabrajam, već mi se sve popelo na qurac....zar to nikom ne smeta????

Najviše me boli ovo u Tvrđi....ma daj ajde odhebite barem iz tog dijela grada
Trebamo se okrenuti zapadu a ne istoku...mislite li i vi tako ili vas to ne zanima?

#2:   Autor: Catharine Post Postano: 19.01.2006. 22:34

osobno nisam za narodnjake, ali tko voli nek' izvoli

#3:   Autor: ixia Post Postano: 19.01.2006. 23:29

totalno bezvezan apel... po toj logici svatko kom se nest ne svida moze zapoceti akciju "ajmo mi to ukinit!", a onda, da skratimo proceduru, mozemo zatvorit sve kafove/klubove.

#4:   Autor: Hummin Post Postano: 20.01.2006. 0:06

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › osobno nisam za narodnjake, ali tko voli nek' izvoli


Da, ali ne u staroj jezgri grada. Ja u biti nisam niti za Q, Posh i te sve kafiće koji se tamo nalaze.
Naravno treba izbaciti i promet iz tog dijela grada, mislim ne moug tamo auti prolaziti.

#5:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.01.2006. 12:53

Kažu da je zvučno zagađenje čak možda i veći problem nego zagađenje koje dolazi od ispušnih plinova... To bi značilo da bi iz Tvrđe, kao iz spomenika kulture, trebalo izbaciti svo takvo zagađenje. S takvim apelom bih se mogla složiti (iako narodnjake mrzim, smatram ih ameboidnim oblikom glazbe u kojem nema nikakvog smisla...), s obzirom da izbaciti narodnjake, a ne izbaciti metalce bi bilo previše jednostrano.

#6:   Autor: deer_hunter Post Postano: 20.01.2006. 13:53

van s narodnjacima! Mad

#7:   Autor: Allende Post Postano: 20.01.2006. 14:34

jeste ta cijela narodnjacka prica odvratna, ali...

"Jasno definiran problem je pola rjesenja istog",
(citat), a bojim se da problem o kom mi ovdje pricamo nije ponuda narodnjaka i slicnih sranja, nego potraznja za njima.

Kada to raju ne bi zanimalo, i kad ga ne bi tako masovno pasla, ne bi bilo ni kafica iz kojih odzvanjaju cajke. Jebiga, svaka roba ima svoje kupce, sjetite se samo stone-washed jeans manije prije 20-tak godina. Bilo je odvratno (bar meni - i ponosno nikad nista od toga nisam navukao na sebe), ali ga je raja masovno i nemilosrdno nosila.

Najbolja borba protiv toga je ne biti konzument.

#8:   Autor: puki Post Postano: 20.01.2006. 22:43

nazalost, moja rjesenja za problem su mal prekstremna.
jedino cu reci da me zalosti sto je doslo do tolike pomame za tim zlom...

#9:   Autor: Allende Post Postano: 20.01.2006. 22:49

Dobro si rekao, zlo!

#10:   Autor: Catharine Post Postano: 20.01.2006. 23:00

Ajoj, ljudi... tko smo mi da branimo nekome tko je drukčiji od nas i uveseljava ga glazba za glupe za razliku od nas, da budi tako drulčiji? Svi ljudi koji se razumiju u glazbu, a i ja kao jedna od tih, za narodnjake će vam reći da je to šrot jer i je. Ali, nemamo pravo reći da netko to ne smije slušati tu i tu. Zato i živimo u demokraciji. Možemo svi reći što mislimo i htjeli mi to ili ne to "zlo" je na žalost uzelo maha sve više dok ga se ljudi kao i svega uostalom ne zasite. Zato, ne opterećujte se s tim. Vi koji ne volite takvu glazbu, nemojte ići tamo i to je sve što možete učiniti. Pomirite s tim da će uvijek biti glupih ljudi pa zašto biste i vi bili jedni od njih? Cheer up, pepole!

#11:   Autor: puki Post Postano: 20.01.2006. 23:10

ma nooo....nije ta glazba toliko mocna da me cinjenica da ju slusa hrpa ljudi bedira. samo sam morao primjetiti...
onak, zalosna cinjanica: da bi poboljsao promet, M.B(?), vlasnik najperspektivnijeg kaficha u Vinkovcima za ljude koji slusaju rock i slicno orijentiranu glazbu, je posegnuo u veliki izbor narodnjaka.
izgubio je sve goste u roku tjedan dana. jos uvijek se oporavlja sa 15-20 gostiju dnevno (rijec je o mjestu koje je znalo biljeziti dnevni promet bar 200-300 ljudi. nije puno, ali...). tvrdoglavost mu ne da da zatvori ili promjeni izbor glazbe(priznajem, prestalo je s narodnjacima, al se sad cuje shrot poput et ili karme ili slicnih teletabisa), a kaf je dobio epitet mjesta gdje se pustaju narodnjaci. i cijelih par generacija ne-slusam-šrot-i-ponosim-se djece je zakinuto za mjesto za izlazak.
mal kasnije se progurao drugi kaf, ali ipak..
mal baljezgam, ispricavam se na sentimentalnosti...

#12:   Autor: Catharine Post Postano: 21.01.2006. 12:52

puki je napisao/la: ›
ma nooo....nije ta glazba toliko mocna da me cinjenica da ju slusa hrpa ljudi bedira. samo sam morao primjetiti...
onak, zalosna cinjanica: da bi poboljsao promet, M.B(?), vlasnik najperspektivnijeg kaficha u Vinkovcima za ljude koji slusaju rock i slicno orijentiranu glazbu, je posegnuo u veliki izbor narodnjaka.
izgubio je sve goste u roku tjedan dana. jos uvijek se oporavlja sa 15-20 gostiju dnevno (rijec je o mjestu koje je znalo biljeziti dnevni promet bar 200-300 ljudi. nije puno, ali...). tvrdoglavost mu ne da da zatvori ili promjeni izbor glazbe(priznajem, prestalo je s narodnjacima, al se sad cuje shrot poput et ili karme ili slicnih teletabisa), a kaf je dobio epitet mjesta gdje se pustaju narodnjaci. i cijelih par generacija ne-slusam-šrot-i-ponosim-se djece je zakinuto za mjesto za izlazak.
mal kasnije se progurao drugi kaf, ali ipak..
mal baljezgam, ispricavam se na sentimentalnosti...

Ne baljezgaš, puki, evo ti kikiriki od mene. Jasno mi je što želiš reći.

#13:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: jooooooj Post Postano: 21.01.2006. 13:37

Tvrđa je dobila time jednu novu dimenziju. Imaš Koktel, gdje možeš poslušati malo "strane" glazbe, KarpeDijem, gdje možeš poslušati izvođače od Škore, Thompsona sve do Mate Miše Kovača i dalje svi ovi radom poznati kafovi i klubovi... I neka sad netko kaže da se ne može zabaviti u Tvrđi, za svakoga ima pomalo od svega. Very Happy

#14:   Autor: Gost Post Postano: 21.01.2006. 14:24

zanimljivo kako ima puno mjesta di se slušaju narodnjaci, ta mjesta su krcata, a kad čitam na netu, svi pljuju po toj glazbi, šta ovi koji slušaju narodnjake se stide javno to priznat? ili ne znaju baratat kompjuterom baš najbolje? seljačine.

btw kad smo kod Tvrđe, kad se otvara novi pub?

#15:   Autor: ozana Post Postano: 21.01.2006. 15:51

NARODNJACI NISU GLAZBA Exclamation

To, ne mogu pronaći izraz za to, može biti bilo što, ali u glazbu ih nikako ne možemo svrstati!

That's all folks RazzRazz Wink

#16:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: Jugovac Post Postano: 22.01.2006. 0:48

Svakakovih mišljenja tu imade....neki manje pametni neki više...samo....di ste vi konzumenti folk shita...nemate dvije čiste pa koju riječ napisat...ili oni stvarno odbacuju sve sa zapada uključujući informatizaciju i internet??
Sve kafiče koji truju okolinu i zagađuju zrak s istočnjačkim melosom i srpskim divama treba izolirati iz urbanih dijelova...predlažem poljoprivredni fakultet ili Pampas... Twisted Evil

A svi vi neoliberali možete da me poljubite u moju jugovačku guzicu.

#17:   Autor: Hummin Post Postano: 22.01.2006. 1:03

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › NARODNJACI NISU GLAZBA Exclamation

To, ne mogu pronaći izraz za to, može biti bilo što, ali u glazbu ih nikako ne možemo svrstati!

That's all folks RazzRazz Wink


To je anti-glazba Wink


Zadnja promjena: Hummin; 22.01.2006. 20:40; ukupno mijenjano 1 put.

#18:   Autor: Anastazija Post Postano: 22.01.2006. 13:04

Ni ja baš ne volim tu glazbu, zapravo, mrzim ju, ali eto, ne možeš protiv dječice od 13 godina koja sve više i više počinju slušati narodnjake govoreći da je neka pjesma bašnapisana kao za njih. Kao, ona ga je ostavila i on sad pije. Da, baš! Uglavnom, nebitno je to sve. I ja bih izbacila iz Tvrđe sve jer je Tvrđa spomenik. I otovrite malo više mjesta na kojima se sluša rock ili neka druga vrsta glazbe da nisu narodnjaci i zabavnjaci.

#19:   Autor: ozana Post Postano: 22.01.2006. 14:23

Kad kažem narodnjaci, ne govorim o etnu, o Lidiji Bajuk i slično. Bio mi je užitak služati ju ljetos. Ne govorim o sevdalinkama (izvornim), o pravoj tamburaškoj glazbi. No, sve to se zapravo i ne sluša po kafićima, ne?

Govorim o pokušajima sviranja s jednim tonom u tri takta i srcedrapateljnim tekstovima u stilu

Na čaršafu tri kapi krvi govore ti da si bio prvi!!! osijek031.com smile osijek031.com smile

ili

Dabogda ti zmija oči popila. osijek031.com smile osijek031.com smile

Btw, ako se pitate kako znam za ove tekstove - susjedi na četvrtom katu preferiraju to - pa sam ponekad prisiljena čuti tako što. Ma što ćeš, dijete iz osnovne škole im na mobu sluša narodnjake. Uglavnom, kao oni zapizde s narodnjacima, ja odvrnem Carmen npr. (mislim na operu) ili bilo što od ozbiljne, klasične glazbe. Twisted Evil Twisted Evil

Da, zaboravih, kad smo već kod glazbe. Ne izlazim baš nešto posebno, pa me zanima ima li u Osijeku neko mjesto gdje puštaju jazz, blues, soul...

#20:   Autor: Gost Post Postano: 22.01.2006. 15:35

Srce je moje violina,što je diraš kad ne znaš da sviraš!Nemoj da kvariš najljepše zvuke,umjesto pjesme začut ćeš jauke! osijek031.com smile osijek031.com smile

#21:   Autor: jooooooj Post Postano: 22.01.2006. 17:56

A jeste se okomili na te narodnjake, podsječa me na raspravu o Q-u, o šminkerima i onim drugima. Tko hoće neka sluša a tko neće-neće, Koktel je recimo dosta udaljen od ostatka kafova i tesko je slučajno proči pokraj njega i sl.

#22:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.01.2006. 19:29

Meni je zao sto je prostor kao "Coctail" postao mjestom za narodnjake, ali hebiga... potiho sam se nadao da narodnjaci nece nikada u Tvrdju, cisto da se ne dolazi do ekscesnih situacija na trgu/ulicama...

No, kako god... gora posast od narodnjaka je kloniranja kafica... Papa Joe je nekada bilo mjesto koje je imalo svoj stil, odabir mjuze, umjerenu guzvu... sada se srozao i postao jos jedno klonirano mjesto u Tvrdji... steta... a postali su turbobezobrazni s mijenjanjem cijena cuge usred noci... u jednom trenutku pivo kosta 22 kune... mislim da je ovo zaista situacija za inspektore u civilu... ista stvar se dogadja i u Luni...

Vlasnici klubova, dajte malo na raznovrsnosti... i zaposlite ljude koji zaista znaju pustatu dobar mjuz... ako je neki lik dobar DJ za r'n'b/komercijalu, to ne znaci da je dobar DJ za disco mjuzu... to ne znaci da je dobar za bilo sto drugo...

Blasfemicno je kad na nekim pseudoStudio54 partyima pocnu pustati neke nabijacke remixeve originalnih stvar...tuzno...Sad

#23:   Autor: Hummin Post Postano: 22.01.2006. 20:38

ozana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da, zaboravih, kad smo već kod glazbe. Ne izlazim baš nešto posebno, pa me zanima ima li u Osijeku neko mjesto gdje puštaju jazz, blues, soul...


osijek031.com smile jazz, blues, soul kažeš...

No bile su blues večeri u hotelu Central prije nešto više od mjesec dana....

#24:   Autor: 42 Post Postano: 22.01.2006. 21:30

ozana je napisao/la: ›
Da, zaboravih, kad smo već kod glazbe. Ne izlazim baš nešto posebno, pa me zanima ima li u Osijeku neko mjesto gdje puštaju jazz, blues, soul...


Imas ponedjeljkom u Magisu jazz veceri... 20:00-23:00

#25:   Autor: Gost Post Postano: 23.01.2006. 10:42

Ma daaaaj....

#26:   Autor: Gost Post Postano: 23.01.2006. 10:50

Evo ja slušam narodnjake.
I sigurno mi neće to zabraniti nekakva hrpa losera sa Juga II kojima se to ne sviđa. A šta da ti ja
radim brate mili što se to tebi ne đasvi odi u drugu birtiju i adio. Mogao bi prvo početi čisiti seljačine na svom Jugu, hvala Bogu ne znaš gdje bi se okrenuo od njih.

I ajt emolim vas šta da slušam Lidiju Bajuk i Carmen ahahahha. Evo Lidija Bajuk npr :

Robinja sam mrkle noći.
Kada li ću k dragom moći?
Mladi Mjesec zvijezde vodi,
oko hiže lako hodi.
Srebrne mu duge kose,
nježna put i noge bose.
Daruje mi alem-kopče,
vani divlji vranac topče

Aahahah, daj mrsh, seljanko, sad je to "etno" a "luda za tobom, sto se tu moze, jer još te čuvam ispod kože" je turbo-folk, ma idi brate mili na Jug 2 pa prodaj te fore nekom drugom.

Ionako nitko od "mrzitelja" narodnjaka nema petlje za bilo šta, to su većinom pobjegulje i djeca pobjegulja koji su "išli u školu u Mađarskoj, Italiji, Austriji, na moru, i tako dalje....prema tome jako teško će te vi iskorijeniti narodnjak iz Tvrđe.
Pustite i druge ljude da žive i slušaju šta hoće, a svoje patetične aktivnosti nastavite u okviru internet foruma - tu ste najjači :PPPP Smile)))

#27:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: Jugovac Post Postano: 23.01.2006. 12:00

Evo ja slušam narodnjake.

ma sereš...to bi se dalo zaključiti i bez ove izjave.
_____________________________________________________
I sigurno mi neće to zabraniti nekakva hrpa losera sa Juga II kojima se to ne sviđa. -

nije hrpa ja sam sam Twisted Evil
______________________________________________________________
A šta da ti ja
radim brate mili što se to tebi ne đasvi odi u drugu birtiju i adio


ma ja želim da se sve ŠELJAČINE izoliraju van iz grada i pogotovo iz Tvrđe, jer glazba koju ti slušaš više nije MENTALITET koji želim za svoj grad, sugrađane i svoju djecu.
_______________________________________________________________________

Mogao bi prvo početi čisiti seljačine na svom Jugu, hvala Bogu ne znaš gdje bi se okrenuo od njih.
offtopic...ali... da istina tvojih pajdaša ima i na Jugu...mada nisam čuo da narodnjaci trešte iz Jugovačkih birtija...slažem se da su seljačine svi koji slušaju turbo dance folk pa tako i Jugovci.
_____________________________________________________________________
Što se tiče Lidije Bajuk, koja je ETNO pevaljka, i radi na očuvanju HRVATSKE izvorne glazbe, niti ja je neslušam ali, NIKAD se ne bih usudio uspoređivati je s tvojim pevaljkama koje u sebi nose sasvim drugu poruku
______________________________________________________________

Ionako nitko od "mrzitelja" narodnjaka nema petlje za bilo šta, to su većinom pobjegulje i djeca pobjegulja koji su "išli u školu u Mađarskoj, Italiji, Austriji, na moru, i tako dalje....prema tome jako teško će te vi iskorijeniti narodnjak iz Tvrđe.
Pustite i druge ljude da žive i slušaju šta hoće, a svoje patetične aktivnosti nastavite u okviru internet foruma - tu ste najjači :PPPP Smile)))


Iz ovog se da naslutiti da si ti neki borac...jadnik...a svi koji su prekrižili istok i glazbeno sazrili dovoljno da prepoznaju nekvalitetu i šund su pobjegulje, i ne samo to ,ti si ljut i na njihovu DJECU koja su malo bili vani i pokupili onog što se zove KULTURA
________________________________________________________________________
Znam da ti nečeš promijeniti svoje mišljenje i da si ljut i na sve budale koje nisu dozvolile turbo folk paradu u Zrinjevcu, ali meni je drago da si se javio i podržao ovaj apel.

Dozvolite mi da zaključim: Upravo šjor Jozo predstavlja sve ono što se veže uz narodnjake i ine istočno orijentirane sugrađane, slaba naobrazba (zbog rata valjda), krvlju brane sve srpsko, mentalitet na razini Kordunsko/Banijske provincije i stav da je srpski folk BOLJI od svih drugih.
Da se razumijemo...ja slušam i tzv. Jugoslavenski rock i Balaševića, nisam nacionalist i slušam sve što barem malo ima stila i zadovoljava minimum ukusa prosječnog konzumenta.
I naravno šjor Jozo...uvijek me možeš poljubiti u moju jugovačku guzicu Twisted Evil

#28:   Autor: puki Post Postano: 23.01.2006. 12:02

potpisujem.

#29:   Autor: jooooooj Post Postano: 23.01.2006. 13:46

A Balašević nije istočno orijentiran???

#30:   Autor: Jugovac Post Postano: 23.01.2006. 14:09

jooooooj je napisao/la: ›
A Balašević nije istočno orijentiran???


Po čemu bi Balašević ili Bajaga ili EKV da sad ne nabrajam bili stavljeni u isti koš s turbo folkom?
Nije problem u nacionalnosti pjevača / pevaljke već u glazbenom (ne)stilu.
Ja osobno ne podnosim ni Seve ,Žaka ili ine cro srolje, ali tko voli nek izvoli, unatoč nekvaliteti daleko su bolji od onog što se sluša u folk klubovima
diljem Lijepe naše.

#31:   Autor: gaap Post Postano: 23.01.2006. 14:14

Citat: ›
Nije problem u nacionalnosti pjevača / pevaljke već u glazbenom (ne)stilu.


apsolutno!!!

#32:   Autor: ozana Post Postano: 23.01.2006. 20:45

Jugovac je napisao/la: ›
Nije problem u nacionalnosti pjevača / pevaljke već u glazbenom (ne)stilu.



Ne mogu se ne složiti Smile

#33:   Autor: jooooooj Post Postano: 23.01.2006. 20:52

Pa manje-više nacionalnost pjevača/pevaljke određuje glazbeni (ne)stil.

#34:   Autor: Jugovac Post Postano: 23.01.2006. 23:09

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Pa manje-više nacionalnost pjevača/pevaljke određuje glazbeni (ne)stil.




Molim moderatore da ovaj post prebacite u rubriku " Antologija" u kategoriju proseri milenija



Twisted Evil

#35:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 24.01.2006. 0:30

gaap je napisao/la: ›
Citat: › Nije problem u nacionalnosti pjevača / pevaljke već u glazbenom (ne)stilu.

apsolutno!!!


Hm, ne znam koliko bih se s tim mogao sloziti... nekako mi ne drzi vodu argument da je to losa glazba...a onda da je nesto drugo dobra glazba... estetika je individualna kategorija, stoga ne postoji estetski apsolut...

Problem narodnjaka uopce ne lezi toliko u glazbi, vec u svemu onom okolo. A to je onda prica o necijem smislu zivota, vidjenju provoda, barenja, mrijesta... a, jebiga, svatko ima svoj smisao...

A to jednostavno nije moj cup of tea... i dok bih mogao podnijeti 2 sata bivanja u prostoriji gdje se pustaju cajke, zasigurno ne bih mogao provesti dva sata u razgovoru s ribom koja se zesce krece po takvim mjestima ili ima sustav vrijednosti kakav ima stereotipna cajkusha... Smile

#36:   Autor: Hummin Post Postano: 24.01.2006. 2:24

Ja bih se složio sa Letećim. Jebiga tko hoće slušati lošu glazbu naka ju sluša. Onaj folkor što je oko svega toga je za raspravu.

#37:   Autor: jooooooj Post Postano: 24.01.2006. 10:24

Jugovac je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Pa manje-više nacionalnost pjevača/pevaljke određuje glazbeni (ne)stil.




Molim moderatore da ovaj post prebacite u rubriku " Antologija" u kategoriju proseri milenija



Twisted Evil


Ako je netko rođen istočno, živi istočno, govori "istočnim" jezikom, mislim da možemo pretpotstaviti da će mu stil malo "vuči" istočno.

Ali inače nije loš prijedlog za rubriku, to priznajem. Cool

#38:   Autor: puki Post Postano: 24.01.2006. 11:18

jooooooj je napisao/la: ›

Ako je netko rođen istočno, živi istočno, govori "istočnim" jezikom, mislim da možemo pretpotstaviti da će mu stil malo "vuči" istočno.


ne nuzno

#39:   Autor: ozana Post Postano: 24.01.2006. 21:50

Hummin je napisao/la: ›
Ja bih se složio sa Letećim. Jebiga tko hoće slušati lošu glazbu naka ju sluša. Onaj folkor što je oko svega toga je za raspravu.


Ne osporavam nikom da sluša po svom ukusu, da živi kako mu se sviđa. Samo, nek mene ne tlače time. Razmislite malo, kad negdje trešti u susjedstvu, bukvalno trešti, uglavnom su to narodnjaci

I dalje insistiram da to ne možemo zvati glazbom.

#40:   Autor: Hummin Post Postano: 24.01.2006. 22:12

ozana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hummin je napisao/la: ›
Ja bih se složio sa Letećim. Jebiga tko hoće slušati lošu glazbu naka ju sluša. Onaj folkor što je oko svega toga je za raspravu.


Ne osporavam nikom da sluša po svom ukusu, da živi kako mu se sviđa. Samo, nek mene ne tlače time. Razmislite malo, kad negdje trešti u susjedstvu, bukvalno trešti, uglavnom su to narodnjaci

I dalje insistiram da to ne možemo zvati glazbom.


Da, slažem se s tobom. Wink
Tako glasno puštanje glazbe je praktički nametanje drugima . Ja recimo nikada ne odvalim glazbu u autu da me se na ulicu čuje ono što slušam, ako nešt sluša slušam to za sebe šlušam glazbu za sebe .
Kada recimo vozim više osoba u autu i znam recimo da ne slušaju istu glazbu kao i ja, ne puštam im svoju glazbu neg pustim radio....et kao neš neutralno.

#41:   Autor: jooooooj Post Postano: 24.01.2006. 22:28

puki je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›

Ako je netko rođen istočno, živi istočno, govori "istočnim" jezikom, mislim da možemo pretpotstaviti da će mu stil malo "vuči" istočno.


ne nuzno


Naravno, slažem se.

#42:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 25.01.2006. 23:29

ozana je napisao/la: › Samo, nek mene ne tlače time. Razmislite malo, kad negdje trešti u susjedstvu, bukvalno trešti, uglavnom su to narodnjaci
I dalje insistiram da to ne možemo zvati glazbom.


Tresti, tresti... tresti i kad susjed kenja, busi rupe u zidovima, dijete place, muz mlati zenu... Smile

A i to sto treste narodnjaci iz automobila... eh, mora covjek otvoriti prozor od auta, kuzis, preglasno mi je u zatvorenom prostoru Smile A i ne moze lakat kroz staklo...Smile

#43:   Autor: CatCloe Post Postano: 27.01.2006. 20:02

jooooooj je napisao/la: ›
Pa manje-više nacionalnost pjevača/pevaljke određuje glazbeni (ne)stil.

ima hrpa danijelinih, severininih i pitaj-boga-čijih još pjesama koje zvuče kao pravi pravcati narodnjak! ali se nitko u hr oko toga posebno ne pjeni, jer su na ijekavici... ako se zanemari tekst, razlike gotovo da i nema.

#44:   Autor: ozana Post Postano: 27.01.2006. 20:58

Ne pravim razliku između ijekavice i ekavice - narodnjak je narodnjak osijek031.com smile

#45:   Autor: puki Post Postano: 27.01.2006. 22:01

ozana, pogodila si bit stvari. i sad, zasto taj laksativ stece sve vise i vise poklonika?

#46:   Autor: ozana Post Postano: 27.01.2006. 22:43

Nemam pojma, puki. Palo mi na pamet, valjda sam inspirirana Allendeovim prikazima New Yorka, ali ono vrijeme nekih dvadesetih-tridesetih godina u SAD-u, doba prohibicije i velike inflacije. Svi, koji su imali iole novca - a izgubili su ga, bacali su se s višekatnica, a također su i svi naprosto lokali, bez obzira jesu li bili deklarirani antialkoholičari ili ovisnici. Valjda je i sad nešto slično, ovdje "na brdovitom Balkanu" WinkWink

#47:   Autor: jooooooj Post Postano: 27.01.2006. 23:35

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›
Pa manje-više nacionalnost pjevača/pevaljke određuje glazbeni (ne)stil.

ima hrpa danijelinih, severininih i pitaj-boga-čijih još pjesama koje zvuče kao pravi pravcati narodnjak! ali se nitko u hr oko toga posebno ne pjeni, jer su na ijekavici... ako se zanemari tekst, razlike gotovo da i nema.


Istina, to samo pokazuje koliko smo zapravo na istoku.

#48:   Autor: ozana Post Postano: 27.01.2006. 23:40

jooooooj je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›
Pa manje-više nacionalnost pjevača/pevaljke određuje glazbeni (ne)stil.

ima hrpa danijelinih, severininih i pitaj-boga-čijih još pjesama koje zvuče kao pravi pravcati narodnjak! ali se nitko u hr oko toga posebno ne pjeni, jer su na ijekavici... ako se zanemari tekst, razlike gotovo da i nema.


Istina, to samo pokazuje koliko smo zapravo na istoku.



Želiš reći da zapad nema narodnjaka? Mislim da i oni imaju neke svoje.

#49:   Autor: Allende Post Postano: 27.01.2006. 23:48

Bem ti sunce, Ozana, citas mi misli, taman sam pripremao odgovor Pukiju...
Nema velike razlike izmedju, ne znam, hip-hopa, R&B-a ili kako se vec ti crnacki narodnjaci ne nazivaju ovih dana i narodnjaka koji se vrte po kaficima kod nas, smece jedno/smece drugo.
Sve vise i vise poklonika ima jer stado ide za govedom kome visi zvono oko vrata. Hocu reci da je jedan od razloga sto je kod nas zadnjih x godina sistem vrijednosti obrnuto proporcionalan normalnome i raja ide linijom manjeg otpora. Jebiga, da bi uzivao u klasici, Jazzu, pa i rock-u, da ne idem u sfere van glazbe, nesto o tome treba i znati, a da bi znao, treba se malo pozabaviti time pa nauciti...e u tome je catch...Raju to ne zanima, znaci, najmasovniji vid zabave je onaj u koji se ne moras udubljivati, raji treba glanc izvana, a iznutra sta bude. Znas ono: "jucer sam sjeo u MOJE NOVO AUTO, i taman kad sam ulazio u kazaliste, kopam nos kao svi normalni ljudi, a neka butra mi nudi karton sa popisom glumaca..koji ce mi klinac?"

Druga su vremena dosla i druge su vrijednosti, nazalost, uzele maha. Sjecam se kad sam kao klinac prvi put isao u HNK, bio sam do smrti ljut na starce kad me nisu pustili da idem u farmericama, misleci da cu biti jedini levat u razredu koji nece doci u uobicajenoj "uniformi", pa sam se dobrano iznenadio, stigavsi u kazaliste, kad sam vidio da nitko od nas 37 nije u farmericama...catch my drift?

Al sam se raspisao, idem kuci, ugodan vikend

#50:   Autor: ozana Post Postano: 28.01.2006. 0:08

Pa naravno. Pazi, ja nisam nešto posebno glazbeno obrazovana. Ustvari, nisam uopće. Ali, imam neki feeling za glazbu (istina, ne znam pjevati, al' nema veze).
Kako bih to ilustrirala... E da. Uđem nedavno u pothodnik i tamo na onom zidu prema katedrali,ugledam neku sliku. Dakle, kad sam ju ugledala istog sam se trenutka zaljubila u nju. To su bile moje boje, neka poruka koju je slika slala, što ja znam... Uglavnom, vrištala je "kupi me!!!" Nisam čak ni mogla pročitati ime autora (bilo je našvrljano u donjem desnom uglu), ali ... to je bila moja slika. Nakon nekih 15 dana, napokon, uspijem pronaći onog tipa koji to sve prodaje, pored slike stoji uredno ispisano ime, čitko, pitam koliko košea - e sad, 500€. Malo mi puno. Premda, kad bih u ovom trenu mogla odvojiti tu svotu, kupila bih ju bez razmišljanja. Ovako se samo mogu nadati da će slikar doći pameti i kroz neko vrijeme spustiti cijenu.
Paralela - tako volim i bllues. Nemam pojma o toj glazbi, ne znam glavne aktere, niti bilo što posebno o tom kako je nastao, ali ta mi se glazba uvlači pod kožu. A, iskreno, i ti tekstovi imaju bar nekoliko smislenih rečenica, za razliku od raznih narodnjaka.
Dakle, želim reći da sve zapravo mora imati neki smisao, neku misao ili poruku, smislenu. Ne poput kojekakvih napjeva ili pjesama:
Sjedim
Jedem
Kakam??? WinkWink

#51:   Autor: puki Post Postano: 28.01.2006. 0:19

ozana je napisao/la: ›

Želiš reći da zapad nema narodnjaka? Mislim da i oni imaju neke svoje.


konkretno, amerika - imaju americanu, country, hip-hop(moze se smatrati narodnom), blues i jazz, indijansku glazbu...
kontas, zato se zivciram.
kako narod koji izabere covjeka sa iq-om 73 za predsjednika prati prelijepa glazba od njegovih zacetaka? zasto se i kod nas ne dogadja isto? imamo budale u vodstvu, gdje je ostatak pogodbe?

salu na stranu, narodna je tumor. koji se sve vise i vise siri. kao, idemo ka zapadu.
predvodjeni plavusom sa umjetnim grudima i tonom sminke i brkatim, kosmatim, tamnoputim pastuhom sa pola kile zlata viska, svjetlucavom, raskopcanom kosuljom i ozbiljnom deformacijom glasa.

(btw, da-cini mi se da narodni pevaci imaju neku deformaciju glasnica, da nisu oni krivi sto zvuce ko da upravo seru).

#52:   Autor: Allende Post Postano: 28.01.2006. 0:21

Apsolutno. Bilo bi suludo da smo svi eksperti za sve ono sto nam se svidja ili godi oku, uhu ili cemu vec. Ono sto sam, vjerojatno, htio reci jest da je pomama za "laksativom" kako kaze Puki samo odraz nekih drugih (vecih) problema u drustvu, kao sto je ozbiljna deterioracija opce kulture i opceg obrazovanja, zato se ovakva sranja vrlo lako i brzo uklavire u rupe koje tu nastaju.

Dao bog da se na narodnjacima taj proces i zaustavi, pojavit ce se netko ili nesto popularnije od ovog drloga, proci ce to.

#53:   Autor: ozana Post Postano: 28.01.2006. 0:21

puki je napisao/la: ›
(btw, da-cini mi se da narodni pevaci imaju neku deformaciju glasnica, da nisu oni krivi sto zvuce ko da upravo seru).


Etogana, ja sam bar pokušala biti pristojna RazzRazz

#54:   Autor: puki Post Postano: 28.01.2006. 0:25

ozana je napisao/la: ›

Etogana, ja sam bar pokušala biti pristojna RazzRazz


a nevolimiiiiiiiih!!!!!! pa se ne mogu kontrolirati.
zalosno je sto je postalo kul ne imati mozga u glavi. hm...sad bih prepricao dogodovstinu iz big bena, ali ne znam prepricavati dogadjaje. zamoliti cu alanu da ona to, onak, smisleno isprica...kad joj poprave comp, naravno...

#55:   Autor: Allende Post Postano: 28.01.2006. 0:27

Cuj, dok je ovaca, bit ce i skara...ja se zapravo tim ljudima divim...nasli su svoj niche market i tako dobro ga rade, da je to za divljenje!

Pazi, sve sto ti treba su sise i mini suknja...ne moras znati pjevati, ne moras znati nista o glazbi, ne moras znati vise od 100-120 rijeci koje se vec 20 godina vrte u krug u toj produkciji, otkukas svoje...a milioni pacijenata te tovare lovom zamisljajuci te u svom krevetu.

Nije problem u izvodjacima, vec u publici...

#56:   Autor: Allende Post Postano: 28.01.2006. 0:27

Cak ne moras biti ni zgodna riba...

#57:   Autor: ozana Post Postano: 28.01.2006. 0:33

Baš si sad nešto mislim. Možda i nije tako bad to što imam glas zbog kog bi se čak i crkveni zbor raspao kad bih zapjevala tamo.... ostale ženske atribute imam, a mogla bih čak iskopati i neki minić (ne želim biti vulgarna i napisati dopičnjak) iz ormara RazzRazz
Idem bit pjevačica narodnjaka!!!

#58:   Autor: puki Post Postano: 28.01.2006. 0:36

NEMOJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JOS UVIJEK IMAS TOLIKO TOGA ZA DOZIVITI!!!NIJE SVE IZGUBLJENO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NEMOJ SI TO RADITI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#59:   Autor: puki Post Postano: 28.01.2006. 0:36

ispricavam se, ovo je mozda bilo izvan pravila foruma..

#60:   Autor: ozana Post Postano: 28.01.2006. 0:42

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Glavno pravilo foruma je "Don't be evil"

#61:   Autor: puki Post Postano: 28.01.2006. 0:45

a jel puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno(onak, sto) usklicnika evil?

isuse, podjetinjio sam.
aj ja odoh spavati, ti se ne bacaj u nikakve narodnjacke vode u medjuvremenu, mozo?

#62:   Autor: Allende Post Postano: 28.01.2006. 0:52

Nemoj molim te! (iako bi vjerojatno bolje pjevala od onih tamo).

Ali nemoj... pljiz

#63:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 28.01.2006. 2:58

jooooooj je napisao/la: › Istina, to samo pokazuje koliko smo zapravo na istoku.


Ako dovoljno dugo putujes na zapad, doci ces na istok. I vice versa.
;-)

#64:   Autor: ozana Post Postano: 28.01.2006. 18:58

puki je napisao/la: ›
aj ja odoh spavati, ti se ne bacaj u nikakve narodnjacke vode u medjuvremenu, mozo?


Allende je napisao/la: ›
Nemoj molim te! (iako bi vjerojatno bolje pjevala od onih tamo).

Ali nemoj... pljiz


Eto, nagovorili ste me. Kad malo bolje razmislim, ionako je prehladno za tako kratke suknjice WinkWink

#65:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: Tincica Post Postano: 31.01.2006. 8:43

Jugovac je napisao/la (Pogledaj post): › Svakakovih mišljenja tu imade....neki manje pametni neki više...samo....di ste vi konzumenti folk shita...nemate dvije čiste pa koju riječ napisat...ili oni stvarno odbacuju sve sa zapada uključujući informatizaciju i internet??
Sve kafiče koji truju okolinu i zagađuju zrak s istočnjačkim melosom i srpskim divama treba izolirati iz urbanih dijelova...predlažem poljoprivredni fakultet ili Pampas... Twisted Evil

A svi vi neoliberali možete da me poljubite u moju jugovačku guzicu.



hahahhaha tako je Cool
Definitivno treba narodnjake izbaciti iz Tvrđe i staviti ih u neke rubne dijelove grada. A volim što je gradska vlast zabranila onaj turbofolk festival u Zrinjevcu. Jednog dana će htjeti u HNK nastupati Laughing

#66:   Autor: puki Post Postano: 31.01.2006. 11:15

pa ne zove se za kurac hrvatsko NARODNO kazalište...Smile

#67:   Autor: tonya Post Postano: 31.01.2006. 12:56

Ne treba njih staviti na rubne dijelove grada, nego na rubne dijelove države - što istočnije!

#68:   Autor: ozana Post Postano: 31.01.2006. 22:18

Hm, čini li mi se to samo ili ovo graniči s... nerazumijevanjem teme, recimo. Trebali bismo se jednako naježiti i od ino istočnih, zapadnih, a i tuzemnih narodnjaka.

#69:   Autor: --- Post Postano: 31.01.2006. 23:22

odgovor je: demokracija.

načelno, ne vidim nikakvu razliku između filharmonije, narodnjaka, pevaljke, rappa, ili bilo kojeg drugog glazbenog pravca.
stvar ukusa, zašto bih ja koji volim jazz bio privilegiran u odnosu na nekog iz pripizdine donje koji voli slušati pevaljke?
ima jednako pravo na to kao i ja.

#70:   Autor: ozana Post Postano: 31.01.2006. 23:31

Tolerancija?

#71:   Autor: --- Post Postano: 31.01.2006. 23:35

odrediti prihvatljive decibele i neka sluša tko šta želi...

#72:   Autor: tonya Post Postano: 01.02.2006. 12:05

Ma hajd', šalim se ja. Svatko ima pravo na ukus. A i neukus.

#73:   Autor: D Post Postano: 01.02.2006. 12:50

@ozana, drago mi je što nisi prodala dušu Smile zbilja me zgrozio plakat za turbo fest u zrinjevcu, nek bude jedan dva kafića i za ljude koji to vole slušati, ali ne cijela poplava da se ne možeš ni okrenuti. moram pohvaliti figaro iz jednog razloga, napravili su fenomenalnu zvučnu izolaciju i ne pate ljude okolo svojim glazbenim (ne)ukusom. Bed je to što ugostitelji prodaju svoje ideale i pretvore rok mjesto u narodnjački raj (Pukijev primjer). of kors da im je u cilju zaraditi lovu, ali neke stvari se jednostavno ne rade. nije u redu nikoga terorizirati svojim glazbenim ukusom bez obzira slušao ti punk, jazz, šansone, narodnjake, klasiku ili bilo što drugo. nek si nabave bežične slušalice i uzivaju do mile volje, a ti ozana samo lupaj kontru Smile fala bogu što ne živim u zgradi.

#74:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: Jugovac Post Postano: 01.02.2006. 16:33

Dok neki od vas cijenjeni diskutanti, nemaju ništa protiv turbo folka, pročitajte kako se na tolerantnom, liberalnom i demokratskom zapadu po kratkom postupku riješavaju problemi s istokom.

link na članak

I onda se mene smatra radikalnim.... Twisted Evil

#75:   Autor: --- Post Postano: 01.02.2006. 18:23

austrijanci su i inače labilni...

(ja nih to riješio zoljom)

#76:   Autor: Allende Post Postano: 01.02.2006. 18:40

Jugovac je napisao/la: ›
Dok neki od vas cijenjeni diskutanti, nemaju ništa protiv turbo folka, pročitajte kako se na tolerantnom, liberalnom i demokratskom zapadu po kratkom postupku riješavaju problemi s istokom.

link na članak

I onda se mene smatra radikalnim.... Twisted Evil


Jos samo kad bi mi objasnio koji problem je to ubistvo rijesilo.

#77:   Autor: Catharine Post Postano: 01.02.2006. 20:00

Da, isto tako neki Srbin kji vole narodnjake može ubiti dj-a jer ga je naživcirala elektronska glazba... I gdje je tu kraj?

#78:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: Hummin Post Postano: 01.02.2006. 23:51

Jugovac je napisao/la (Pogledaj post): › Dok neki od vas cijenjeni diskutanti, nemaju ništa protiv turbo folka, pročitajte kako se na tolerantnom, liberalnom i demokratskom zapadu po kratkom postupku riješavaju problemi s istokom.

link na članak

I onda se mene smatra radikalnim.... Twisted Evil


Nevidim da to ima nekakve veze sa narodnjacima kao glazbom....u ovom slučaju biti će prije da ga je samo naživcirala preglasna glazba koju je taj seljak puštao. Biti će da je riječ o manijako koji je živcirao cijelo susjedstvo, a mislim da nebi bolje prošao da taman pušto Mozarta...Sjeo je za živac krivoj osobi Laughing

#79:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 01.02.2006. 23:52

Jugovac je napisao/la: › Dok neki od vas cijenjeni diskutanti, nemaju ništa protiv turbo folka, pročitajte kako se na tolerantnom, liberalnom i demokratskom zapadu po kratkom postupku riješavaju problemi s istokom.


Ajd, da se to dogodi ovdje, jos se i moze razumjeti jer postoji nekakav konotativni motiv...

Ali koliko je ta glazba trebala nanervirati nekog Austrijanca da radi ovakva sranja... strasno... Smile

A kontam da je sve pocelo obicnom glasnom glazbom, ciji kontekst uopce nije smetao Austrijancu. On je sigurno civilizirano i ljudski dosao i upozorio Balkance da stisaju, a njima je to bio znak da jos jace pojacaju... to je taj balkanski inat... Smile

#80:   Autor: Tincica Post Postano: 02.02.2006. 7:47

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › odgovor je: demokracija.

načelno, ne vidim nikakvu razliku između filharmonije, narodnjaka, pevaljke, rappa, ili bilo kojeg drugog glazbenog pravca.
stvar ukusa, zašto bih ja koji volim jazz bio privilegiran u odnosu na nekog iz pripizdine donje koji voli slušati pevaljke?
ima jednako pravo na to kao i ja.



To što ti ne vidiš razliku između "filharmonije" i narodnjaka nije stvar ukusa nego neukusa i nepoznavanja materije. O ukusima se ne može raspravljati, ali o kvaliteti i drugim objektivnim stvarima može. Ja npr. ne peferiram neke jazz skladbe, ali za njih nikako ne bih mogla reći da su loše i nekvalitetne dok su narodnjaci jedino i isključivo čisto smeće. Točka.

#81:   Autor: jooooooj Post Postano: 02.02.2006. 11:58

Zavisi o kulturi koju si usvojio. Zamisli nekog domoroca iz Indonezije s nekog zabačenog otočića i dovedi mu simfonijski orkestar koji svira carminu buranu. Toliko bi ga isprepadalo da bi uzeo luk i strijelu, sjekiru oliti koplje i počeo nasumice sječi glave a vjerojatno bi počeo od od onoga s činelama, ne znam zašto ali mi se nekako čini da bi...

#82:   Autor: Catharine Post Postano: 02.02.2006. 14:46

Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...

#83:   Autor: 42 Post Postano: 02.02.2006. 21:36

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ali koliko je ta glazba trebala nanervirati nekog Austrijanca da radi ovakva sranja... strasno... Smile

A kontam da je sve pocelo obicnom glasnom glazbom, ciji kontekst uopce nije smetao Austrijancu. On je sigurno civilizirano i ljudski dosao i upozorio Balkance da stisaju, a njima je to bio znak da jos jace pojacaju... to je taj balkanski inat... Smile

A mozda je bio i neki napaljeni Haiderovac pa zamijenio susjeda Srbina za koruskog Slovenca... Embarassed

Nije uvijek Balkan za sve kriv... Wink

#84:   Autor: jooooooj Post Postano: 02.02.2006. 23:24

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...


Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.

#85:   Autor: Catharine Post Postano: 03.02.2006. 2:25

jooooooj je napisao/la: ›
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...


Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.
Svejedno Carmina burana je remek-djelo. Samo onaj tko nema pojma o glazbi ili nema sluha može reći suprotno. A što se tiče tih tvojih kriterija, tako možemo do sutra... Tvoj kriterij, moj kriterij... Kriterij nekog trećeg... Ono oko čega bismo se svi trebali složiti bez obzira na razlike je da narodnjaci nisu glazba, već lakrdija!!!

#86:   Autor: Tincica Post Postano: 03.02.2006. 7:27

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.



Pa upravo tako....domorodac je ključna riječ u tvom postu. Pa daj molim te nećemo se valjda mjeriti s domorocima.....dobro da nisi spomenuo neandertalca. Uzeo si potpuno krive parametre za raspravu.
Ako ja nažvrljam nešto na papir i stavim svoje "remek djelo" pored jednog da vincija, hoćeš onda reći da se o ukusima ne rspraljva?

#87:   Autor: --- Post Postano: 03.02.2006. 8:54

ja ni jednom riječju nisam spomenuo ukus, govorim isključivo o pravu izbora...
nek sluša tko što želi...

ja, bih, iskreno, najradije slušao haremski zbor kao jeddini slušaoc...

#88:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 03.02.2006. 14:37

42 je napisao/la: › A mozda je bio i neki napaljeni Haiderovac pa zamijenio susjeda Srbina za koruskog Slovenca... Embarassed Nije uvijek Balkan za sve kriv... Wink


Mozda, tko zna... svi smo mi njima isti... balkanjerosi Smile

#89:   Autor: jooooooj Post Postano: 03.02.2006. 14:55

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Krivo ti se čini... Na to glazbeno remek-djelo, nitko ne bi tako mogao reagirati pa čak ni onaj koji nema pojma o glazbi... Ali, to ionako nije topic ovog čavrljanja...


Ma naravno da nije samo sam se nadovezao na Tinćicu...a i čini mi se da nisam bio jasan- nije da taj "domorodac" nema pojma o glazbi nego ima druge kriterije za glazbu, ono što je tebi remek- djelo njemu je možda obična buka.
Svejedno Carmina burana je remek-djelo. Samo onaj tko nema pojma o glazbi ili nema sluha može reći suprotno. A što se tiče tih tvojih kriterija, tako možemo do sutra... Tvoj kriterij, moj kriterij... Kriterij nekog trećeg... Ono oko čega bismo se svi trebali složiti bez obzira na razlike je da narodnjaci nisu glazba, već lakrdija!!!


e u tome je stvar, tebi je to lakrdija a nekome nije, i ne samo da mu nije lakrdija nego mu je to remek- djelo. Pa jel toliko teško shvatiti da ljudi imaju različite ukuse i različite kriterije- dakle neka sluša tko što hoće a mi se ne moramo svi oko ništa složiti... Ne možeš nametati drugome svoje kriterije, već te ona gužva pred koktelom demantira...
I naravno da je Carmina burana remek- djelo, tu nema rasprave...

#90:   Autor: Alana Bates Post Postano: 03.02.2006. 18:16

Idemo u raspravu iz drugog kuta? Mooooože. E ovako: Tvrđa je spomenik kulture, jel tako? Je. Popularna glazba ne bi trebala spadati tamo, ako ništa drugo, a ono već zato što vibracije od buke loše utječu na zidove, recimo. Zato preporučujem da u Tvrđi nađu svoje mjesto kulturne ustanove: Galerije, muzeji, ok, ajd-srednje škole i sveučilište, kojima ambijent malo više "leži" nego pijanim klinkama u mini suknjama koje ispadaju iz zamračenih lokala s cgaretom u jednoj i pivom u drugoj ruci... Mislim da je to degradacija Tvrđe kao kulturnog spomenika. ali isto tako: izbacimo i metalce iz Tvrđe onda, i pankere, i repere, i svu glazbu koja Tvrđi može naštetiti (takva glazba je možda prikladnija na periferiji grada gdje:a)pruža mogućnosti za neometanu zabavu; b)otklanja opasnost da se u Tvrđi nešto ošteti ili uništi).

#91:   Autor: jooooooj Post Postano: 03.02.2006. 23:13

To ima smisla ali se neće nikada dogoditi...

#92:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.02.2006. 16:24

Ne bih bila tako sigurna u to, s obzirom da mislim da sad kreće rušenje svih protupravno postavljenih reklama po gradu. Postupno, i doći ćemo do nekakve razine svijesti valjda.

#93:   Autor: --- Post Postano: 04.02.2006. 20:32

Alana Bates je napisao/la: ›
Ne bih bila tako sigurna u to, s obzirom da mislim da sad kreće rušenje svih protupravno postavljenih reklama po gradu. Postupno, i doći ćemo do nekakve razine svijesti valjda.

žalosno je da do svijesti dolazimo silom...

#94:   Autor: puki Post Postano: 04.02.2006. 22:29

a eto. bar nekako...
(ispricavam se, nisam rjecit...)

#95:   Autor: Alana Bates Post Postano: 05.02.2006. 10:02

jest, žalosno je (ne odobravam tezu da cilj opravdava sredstva, inače), ali... to je ono što država ima dužnost, samo to nije činila dosad.

#96:   Autor: Hummin Post Postano: 05.02.2006. 16:53

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Idemo u raspravu iz drugog kuta? Mooooože. E ovako: Tvrđa je spomenik kulture, jel tako? Je. Popularna glazba ne bi trebala spadati tamo, ako ništa drugo, a ono već zato što vibracije od buke loše utječu na zidove, recimo. Zato preporučujem da u Tvrđi nađu svoje mjesto kulturne ustanove: Galerije, muzeji, ok, ajd-srednje škole i sveučilište, kojima ambijent malo više "leži" nego pijanim klinkama u mini suknjama koje ispadaju iz zamračenih lokala s cgaretom u jednoj i pivom u drugoj ruci... Mislim da je to degradacija Tvrđe kao kulturnog spomenika. ali isto tako: izbacimo i metalce iz Tvrđe onda, i pankere, i repere, i svu glazbu koja Tvrđi može naštetiti (takva glazba je možda prikladnija na periferiji grada gdje:a)pruža mogućnosti za neometanu zabavu; b)otklanja opasnost da se u Tvrđi nešto ošteti ili uništi).


Definitivno se slažem s ovim napisanim osijek031.com smile

#97:   Autor: jooooooj Post Postano: 05.02.2006. 23:01

Ali neće nikada biti tog zakona koji će obvezati sve te vlasnike kafova da zatvore svoje ugostiteljske objekte i odu negdje drugdje, ipak (nažalost) živimo u kapitalizmu.

#98:   Autor: --- Post Postano: 06.02.2006. 23:46

ali, srećom, ne živimo u demokraciji...

#99:   Autor: Hummin Post Postano: 07.02.2006. 0:07

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Ali neće nikada biti tog zakona koji će obvezati sve te vlasnike kafova da zatvore svoje ugostiteljske objekte i odu negdje drugdje, ipak (nažalost) živimo u kapitalizmu.


Da to stoji, mora se pričekati da se narodnjaci totalno izfucaju i postanu out u tim ćupriskim krugovima.
Nadam se da kad to nešto drugo postane in, da neće biti toliko iritantno poput ovog.

#100:   Autor: Hummin Post Postano: 07.02.2006. 0:08

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › ali, srećom, ne živimo u demokraciji...


Kako to misliš ??? Mislim zavisi kako gledaš na demokraciju....

#101:   Autor: --- Post Postano: 07.02.2006. 0:13

ti ovu državu smatraš demokratskom?

#102:   Autor: Hummin Post Postano: 07.02.2006. 0:17

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › ti ovu državu smatraš demokratskom?


Tako piše u ustavu..

#103:   Autor: --- Post Postano: 07.02.2006. 0:20

Hummin je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › ti ovu državu smatraš demokratskom?


Tako piše u ustavu..


piše i na plotu...

#104:   Autor: Catharine Post Postano: 07.02.2006. 13:41

Da, narode... Jeste čuli neke glasine da navodno se počelo provoditi iskorijenjivanje narodnjaka iz naše glavne metropole? Razlog, prema mojim informacijama-mafija...

#105:   Autor: jooooooj Post Postano: 07.02.2006. 14:45

malo ću zastranit s ove teme ali mislim da nema smisla otvarati novu temu zbog ovoga...
što je s ovim novim pubom, čujem glasine da se otvorio ali je u subotu bilo zatvoreno...pa ako netko nešto zna cijenio bi...?

#106:   Autor: CatCloe Post Postano: 07.02.2006. 15:38

jooooooj je napisao/la: ›
malo ću zastranit s ove teme ali mislim da nema smisla otvarati novu temu zbog ovoga...
što je s ovim novim pubom, čujem glasine da se otvorio ali je u subotu bilo zatvoreno...pa ako netko nešto zna cijenio bi...?

izvana ne izgleda ni kao da je na pola gotov.

gazda777 je napisao/la: ›
Hummin je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › ti ovu državu smatraš demokratskom?


Tako piše u ustavu..


piše i na plotu...

moj stari ima jednu dobru uzrečicu na tu temu: ovo nije država. ovo je svinjac. Very Happy Very Happy jedna od rijetkih stvari u kojima bi se složila s njim.

#107:   Autor: Alana Bates Post Postano: 07.02.2006. 18:00

Smile na ovo što reče CatCloe. Ipak, u Zagrebu su ti ćušpajzovi u kojima sviraju narodnjaci daleko na periferiji grada, zašto to tako ne bi bilo i u Osijeku? Pitanje je i gradskog vodstva, probably, zar ne? I kako se oni postavljaju prema problemu. Sviđa mi se ovo što je unatoč Borbaševoj uvjerenosti da će se folk parada moći održati na Zrinjevcu, Đapić to odbio riječima da grad neće dopuštati tu vrstu zabave u gradskim objektima. To je početak. A dalje-polako.

#108:   Autor: ozana Post Postano: 07.02.2006. 20:28

CatCloe je napisao/la: ›
moj stari ima jednu dobru uzrečicu na tu temu: ovo nije država. ovo je svinjac. Very Happy Very Happy jedna od rijetkih stvari u kojima bi se složila s njim.


Pozdravi tatu SmileSmile

#109:   Autor: Hummin Post Postano: 07.02.2006. 22:05

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Smile na ovo što reče CatCloe. Ipak, u Zagrebu su ti ćušpajzovi u kojima sviraju narodnjaci daleko na periferiji grada, zašto to tako ne bi bilo i u Osijeku? Pitanje je i gradskog vodstva, probably, zar ne? I kako se oni postavljaju prema problemu. Sviđa mi se ovo što je unatoč Borbaševoj uvjerenosti da će se folk parada moći održati na Zrinjevcu, Đapić to odbio riječima da grad neće dopuštati tu vrstu zabave u gradskim objektima. To je početak. A dalje-polako.


Nadam se da sad slijedi patr II. koji glasi > Grad nedopušt takvu vrstu smeća u kulturno-povjesnoj jezgri grada < Very Happy

#110:   Autor: Catharine Post Postano: 08.02.2006. 2:11

jooooooj je napisao/la: ›
malo ću zastranit s ove teme ali mislim da nema smisla otvarati novu temu zbog ovoga...
što je s ovim novim pubom, čujem glasine da se otvorio ali je u subotu bilo zatvoreno...pa ako netko nešto zna cijenio bi...?

ne, još se ne otvara
pogledaj pod topic ako se ne varam bridge klub, forum by ixia.... da se ne ponavljam Smile

#111:   Autor: deer_hunter Post Postano: 09.02.2006. 14:39

ako netko pokrene neku peticiju za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe (i cijelog grada, ako se mene pita), molim vas da me obavijestite ili me jednostavno potpišite sami Cool

#112:   Autor: puki Post Postano: 09.02.2006. 23:22

hm. je li to izvedivo? uopce, ono...?
mislim da nije.

#113:   Autor: puki Post Postano: 09.02.2006. 23:34

btw, sta je sa onom peticijom hrvatskih estradnjaka da se na radiju pustaju narodnjaci? nes cuo, ne znam tocno sto je...

#114:   Autor: osijek68 Post Postano: 10.02.2006. 14:00

Evo da se i ja prikljucim na ovu Temu i da dam svoje misljenje.
Mnogima ovde smetaju narodnjaci i Turbo folk,meni ne naprotiv.Ono sto ne volim to neslusam.Sto mi nije lijepo okrenem glavu i ne gledam.U moje doba prije ovoga zadnjega rata bilo nam je svima lijepo svak je slusao sto je htio,islo se zajedno u Baranju na muziku i sminkeri i pankeri i sta ti ja znam koji svi vise.
Muzika u Bijeloj Ladji,Cingi lingi carde ,ma jednostavno svi su isli i furali se na sve.
A danas to smeta ,Zbog cega pitam se ja?
Zato sto ih 200 ne voli mora i onih 20 000 da ih mrzi.Ne vrjedjam s ovim nikoga niti imam to na umu.
Zasto ne biti tolerantan pitajte vase tate ,mame,ujke i sta ja znam gdje su izlazili tada i uz ciju se muziku zabavljali i provodili.Ima i lijepih Narodnih pjesmi nisu sve iste tzv.turbofolk.Ja to dobro znam jer ja sam se furao i na Azru,Parni Valjak,Dugmice,Mate Misu Kovaca(R.I.P) i narodnjake.Jedva cekao kad ce Ljeto da pocnu nam te muzicke Manifestacije koje i danas hvala bogu traju(O Lj M).Muzika pokrece ljude.............

Lijep pozdrav iz Njemacke svim Legosicama i Legama i generaciji rodjenih 1968 godine.
Takodjer i svim legama na Forumu 031.

Volite i cuvajte moj a i vas grad Osijek.

#115:   Autor: --- Post Postano: 10.02.2006. 17:47

pitam se što bi se dogodilo da ja zapjevam neku svoju na trgu...

#116:   Autor: Alana Bates Post Postano: 10.02.2006. 20:05

Legi '68-og godišta: ma svi vole Azru i Dugmiće, i njih smatramo nekakvom zajedničkom stečevinom na koju cijela bivša Juga polaže pravo zvati ih svojima i nitko se ne ljuti kad neko drugi to čini. I ne radi se o tome da su to SRPSKI narodnjaci, SRPSKA glazba... Radi se o tome da je to novokomponirana loša glazba neuvjerljivih tekstova, s lošim razgolićenim pjevačicama... i da je zbog toga čudno da je toliko puno ljudi sluša. (dakako, ljudi imaju pravo slušati i lošu glazbu-nastavili bi to činiti i da nemaju, vjerujem- ali je stvarno začudan taj interes, evo...)

#117:   Autor: osijek68 Post Postano: 13.02.2006. 10:52

Hvala na razumijevanju i na odgovoru.nadam se da ce me vecina razumjeti a i moju i drugu generaciju. Zaboravio sam da napomenem samo da i ja imam nesto protiv ove nove novokompirane tzv. Srpske muzike.
A to je da se danas vise prodaje golo tijelo i tekstovi da bi ih djeca lakse upamtila.

Ti danasnji tekstovi su nista vrijedno u odnosu na onu vrstu narodne i folk muzike koju ja slusam.

Ja se vise pozivam na lijepe i liricke tekstove.docim ovi danasnji teksti nemaju skoro nikakvih poruka ni logike.
Nadam se dan nisam krivo shvacen ali te danasnje pjesme nemaju veze sa onom koju sam ja u moje doba momkovanja slusao i danas slusam.

Jedan srdacan pozdrav svima na seitu Foruma i Legama i Legosicama 031.

I jedan veliki pozdrav mome a vasem najdrazem gradu OSIJEKU.

#118:   Autor: Hummin Post Postano: 13.02.2006. 17:52

Ma ta glazba nema veze sa zdravim razumom...

#119:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 13.02.2006. 19:02

osijek68 je napisao/la: › Zaboravio sam da napomenem samo da i ja imam nesto protiv ove nove novokompirane tzv. Srpske muzike. A to je da se danas vise prodaje golo tijelo i tekstovi da bi ih djeca lakse upamtila.
Mozda je to tako bilo u tvoje vrijeme, ali danas ta glazba nema nacionalni predznak... dana upravo najveci Hrvati pjevaju takvu ("novokomponovanu") glazbu...


Citat: › I jedan veliki pozdrav mome a vasem najdrazem gradu OSIJEKU.
Pozdrav i tebi u bijelom svijetu... sjeti se grada, ljudi, a ponekad i svrati Smile I dovedi jos legosa i legosica ovdje Smile

#120:   Autor: Alana Bates Post Postano: 13.02.2006. 20:24

Hummin je napisao/la: ›
Ma ta glazba nema veze sa zdravim razumom...


Hm, ma ne mogu uopće naći argument kojim bih pobila opravdanje ljudi da slušaju takvu vrstu glazbe (pravnička struka mi je uzrokovala profesionalnu deformaciju neprestanog traženja i provjeravanja argumenata...), zato čak ne bih ni ulazila u ovakvo nešto.

#121:   Autor: --- Post Postano: 13.02.2006. 23:09

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hummin je napisao/la: ›
Ma ta glazba nema veze sa zdravim razumom...


Hm, ma ne mogu uopće naći argument kojim bih pobila opravdanje ljudi da slušaju takvu vrstu glazbe (pravnička struka mi je uzrokovala profesionalnu deformaciju neprestanog traženja i provjeravanja argumenata...), zato čak ne bih ni ulazila u ovakvo nešto.

ja imam masu argumenata protiv pravničke struke, pravosuđa pogotovo, ali ne bih ovdje ulazio u to...

#122:   Autor: deer_hunter Post Postano: 14.02.2006. 12:55

ta glazba nema veze s mozgom. to je animalni đir i potiče niske nagone osijek031.com smile osijek031.com smile

#123:   Autor: --- Post Postano: 14.02.2006. 13:21

deer_hunter je napisao/la: ›
ta glazba nema veze s mozgom. to je animalni đir i potiče niske nagone osijek031.com smile osijek031.com smile

bit će da se to i želi slušati...

#124:   Autor: Hummin Post Postano: 15.02.2006. 3:28

sjedimo ja i lega u nedjelju navečer u Brooklynu i tak prepričavamo kako smo ce u cadilacu proši četvrtak baš dobro zabavili. I sad naj bolje u Subotu u tom istom lokalu bila je racija! Što mislite jel murija nešto pronašla tamo, neku drogu ili slično.? E, pa odgovor je NE. E, sad se ja pitam zašto ne naprave raciju u Patici ili Oksu...
Mislim znam da im je puno lakše otići u tak neki lokal, čisto da se vidi da rade nešto. Dok tamo gdje ima problema dođu samo ako se nekog ubije, tek toliko da pokupe leševe sa ceste.

#125:   Autor: Gost Post Postano: 16.02.2006. 17:43

Hummin je napisao/la: › sjedimo ja i lega u nedjelju navečer u Brooklynu i tak prepričavamo kako smo ce u cadilacu proši četvrtak baš dobro zabavili. I sad naj bolje u Subotu u tom istom lokalu bila je racija! Što mislite jel murija nešto pronašla tamo, neku drogu ili slično.? E, pa odgovor je NE. E, sad se ja pitam zašto ne naprave raciju u Patici ili Oksu...
Mislim znam da im je puno lakše otići u tak neki lokal, čisto da se vidi da rade nešto. Dok tamo gdje ima problema dođu samo ako se nekog ubije, tek toliko da pokupe leševe sa ceste.
Pa neće valjda u oks kad tamo policija izlazi. Sramota!!!!!!!!!

#126: Bad !  Autor: kyra Post Postano: 20.02.2006. 0:25

Evo, da se i ja malo nadovežem na temu... Što se tiče narodnjaka, situacija u gradu mi se gadi!! Stvarno sve ostalo mogu podnijeti, nemam ništa protiv bilo koje vrste glazbe...ali ne mogu shvatit kako netko može slušati nešto kao što je turbo folk ili kako se to već danas zove. Priznajem, u mojim ranim tinejdžerskim godinama i ja sam bila prisiljena slušati takve stvari zbog mentaliteta ljudi u selendri u kojoj sam živjela. Ali nikad mi se to nije sviđalo i danas bih se najradije zveknula kad se toga sjetim.Nemam ništa protiv, recimo, bosanskog sevdaha, da me ne bi krivo shvatili oni koji trpaju to sve u isti koš. Negdje na forumu sam pročitala mišljenje neke vrlo inteligentne osobe koja kaže da Balašević pjeva cajke. Ja, recimo, volim Balaševića i mrzim kad ga uspoređuju sa Škorom, ali reći da pjeva cajke!!?? Ostala sam bez teksta. Ok, mnoge njegove pjesme jesu čista patetika, priznajem, ali meni nekad baš godi sva ta patetika. Inače, volim poslušati sve što god u sebi ima zvuk gitare Wink Ugl., užasno mi smeta sav taj narodnjački val u gradu. Sve što se tamo može vidjet su jeftine curice i seljaci sa glupim forama. Nije da generaliziram, moja najbolja legica, npr., sluša cajke, a ja ne znam bolju i ispravniju osobu na svijetu od nje, ali moram priznati da primjećujem da i nju njezin izgled i glazba koju sluša u očima mnogih ljudi pomalo etiketiraju. Ma neka slušaju što god hoće na mjestima predviđenima za to, ali najveći mi je problem kada skupimo ekipu s faksa pa se tu nađu neki ulickani kreteni i počnu pljuvati po "našim rock sranjima". Jet-set wannabe koji nikako ne uspijevaju naći dobrog komada ili ekipu pa to sami sebi objašnjavaju krajnjim neukusom drugih

#127:   Autor: deer_hunter Post Postano: 22.02.2006. 14:06

nešto se čudno događa s Oksom, vidim po gradu postere za neki retro-rock koncert tamo za vikend... možda će ipak narodnjaci pasti u zaborav... Molitva Juuupiii

#128:   Autor: puki Post Postano: 22.02.2006. 17:42

hm...svirali i pipsi i six pack tamo i mor i još neki...pa ništ nije egzorciralo to zlo. nekako sumnjam....

#129:   Autor: --- Post Postano: 24.02.2006. 0:45

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): › nešto se čudno događa s Oksom, vidim po gradu postere za neki retro-rock koncert tamo za vikend... možda će ipak narodnjaci pasti u zaborav... Molitva Juuupiii


da, čudno...možda i ja tamo zapjevam... osijek031.com smile

#130:   Autor: deer_hunter Post Postano: 24.02.2006. 13:09

gazda odma ti lepim soma ojra na čelo! osijek031.com smile osijek031.com smile

#131:   Autor: --- Post Postano: 24.02.2006. 18:26

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): › gazda odma ti lepim soma ojra na čelo! osijek031.com smile osijek031.com smile


pih, nisam ja tako jeftin...kakva uvreda... Crying or Very sad

#132:   Autor: Gost Post Postano: 25.02.2006. 9:48

Oks će uvijek biti okupljalište jadnika i neće nikad prestat s narodnjacima.

#133:   Autor: --- Post Postano: 26.02.2006. 0:59

anonimac je napisao/la (Pogledaj post): › Oks će uvijek biti okupljalište jadnika i neće nikad prestat s narodnjacima.


da. ni kava im ne valja... osijek031.com smile

#134: Bad !  Autor: Leteci mungos Post Postano: 03.03.2006. 12:19

kyra je napisao/la (Pogledaj post): › Sve što se tamo može vidjet su jeftine curice i seljaci sa glupim forama. Nije da generaliziram, moja najbolja legica, npr., sluša cajke, a ja ne znam bolju i ispravniju osobu na svijetu od nje, ali moram priznati da primjećujem da i nju njezin izgled i glazba koju sluša u očima mnogih ljudi pomalo etiketiraju. Ma neka slušaju što god hoće na mjestima predviđenima za to, ali najveći mi je problem kada skupimo ekipu s faksa pa se tu nađu neki ulickani kreteni i počnu pljuvati po "našim rock sranjima". Jet-set wannabe koji nikako ne uspijevaju naći dobrog komada ili ekipu pa to sami sebi objašnjavaju krajnjim neukusom drugih


Istina... postoji porpilicna hrpa takvih, ali to nema veze s glazbom/zivotnim stilom, vec s tim kakav je tko osoba. Tako i medju "rockerima" postoji hrpa nfuranih likova, kojima su ovi ili oni - onakvi ili ovakvi, a oni su jedini ispravni i najpametniji.

Problem je puno slozeniji i ne moze se svesti na glazbu. Veliki utjecaj imaju mediji, koji su postali produljena ruka prodaje.

Ljude treba uciti razmisljati vlastitom glavom i tada ce biti sigurni u sebe, svoje stavove, a onda nece na "drugacije" gledati s prezirom...

#135:   Autor: Gost Post Postano: 04.03.2006. 9:55

Ne spadam u rulju koja odlazi na cajke. Mislim da to nije samo stvar glazbe, nego stil života, stavovi, a svatko ima pravo na vlastitio izbor.
Ali pitam vas, što se nama nudi kao alternativa? Nama, koji smo iznad tog narodnjačkog smeća?

#136:   Autor: puki Post Postano: 04.03.2006. 10:01

ne nudi nam se nista i moramo sve sami smislit. sto nemam zivaca raditi. pa se pretvaram u inertnog(ali perverznog, ne zaboravimo perverznog) dedicu koji sjedi doma cetvrtkom/subotom navecer i sere po svemu. jer svi cekaju da netko nesto pokrene. a nikome se ne da.
kad bude toplije napravit cu neko sranje, ajde...

#137:   Autor: ozana Post Postano: 04.03.2006. 17:09

Gost je napisao/la: ›
Ne spadam u rulju koja odlazi na cajke. Mislim da to nije samo stvar glazbe, nego stil života, stavovi, a svatko ima pravo na vlastitio izbor.
Ali pitam vas, što se nama nudi kao alternativa? Nama, koji smo iznad tog narodnjačkog smeća?



Otići u neki najobičniji kafić na kavu? Možda?
No, stalno zaboravljam da je većina vas ovdje premlada za tako što, pa vam se izlasci svode na ostajanje vani do 5-6 (ili čak i dulje) ujutro Smile

#138:   Autor: puki Post Postano: 04.03.2006. 17:18

a cuj...i kave vrlo brzo dopizde...

#139:   Autor: ozana Post Postano: 04.03.2006. 17:22

A ti popij pivo! Ili neki alkohol! Možeš i travaricu Wink

#140:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.03.2006. 17:49

Ustvari i bude tako: završimo na kulturnoj kavi do oko ponoći maksimum, pa onda kući u krpice (bar ja, ali ja sam uvijek bila specifični slučaj...)

#141:   Autor: --- Post Postano: 05.03.2006. 23:21

nema boljeg do izlaska na večeru...

lijepo počneš s travaricom ili lozom...naručiš odlično jelo i još bolje vino...

pa dok traje...traje...

#142:   Autor: Gost Post Postano: 06.03.2006. 13:02

..alo ljudi! Nemojte mi sad ovdje pizdit' protiv narodnjaka u Tvrđi!! Evo vam rješenja, jednostavno NEMOJTE ići u Koktel, Carpe Diem, i slične jazbine!! NEMOJTE!! Idite tamo gdje se vrti electro, house, techno, rap, rock, jazz, i rješili ste problem narodnjaka u tvrđi!! Kad gazde skontaju da im nema nikoga na narodnjacima, lako će oni promijeniti glazbu!! Vjerujte, njima je ionako svejedno sve dok se blagajna puni novčićima.

#143:   Autor: Alana Bates Post Postano: 06.03.2006. 16:13

Apsolutno, treba u tom smjeru ići: ne vjerujem ni da ljudi koji slušaju narodnjake mogu slušati takvu glazbu vječno... (rijetki su oni koji stave cd vesne pezo u cd player i slušaju novokomponovanu ziku čist iz gušta...)

#144: Great ! Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: gundjalo_os Post Postano: 06.03.2006. 16:39

podrzavam tvoj apel JASNO i GLASNO.

stvari koje se dogadjaju u ovome gradu u posljednje vrijeme su lose po sve nas i to treba reci i braniti svoje stajaliste. citao sam dosta postova i jezim se na ono "demokracija je.." i slicna sr... narodnjaci kao nekakav parazitni oblik glazbe su zapravo bolest koja pogadja odredjene dobne strukture, koje nesposobne za bilo kakav inetelktualni rad podpadaju pod utjecaj krda i krecu laksim putem. vjerojatno im se tijekom godina svidi nacin:" ne misli svojom glavom jer bi mogao postati ovisan pa sto ces onda? " i takvi ostanu. kasnije nam se vrate kao bumerang u obliku sefa, "rukovodioca" tj. ravnatelja ili slicne fizicke institucije i odredjuju nam u znatnoj mjeri tijek zivota. netko je ranije spomenuo ekstremne mjere u rjesavanju ovoga problema, no sumnjam da ima ekstremnije no ja. no kako su vec ljudi naveli "demokracija je" pa nek slusaju sto hoce, ali ako je moguce kod kuce. ja nikome ne smetam sa svojom glazbom, zasto bi morao trpiti divljanje kojekakvih australopiteka po mome prekrasnom gradu.

#145:   Autor: jooooooj Post Postano: 07.03.2006. 23:10

U Carpe diemu ne sviraju narodnjaci...koliko je meni poznato...

#146:   Autor: --- Post Postano: 07.03.2006. 23:50

jooooooj je napisao/la: ›
U Carpe diemu ne sviraju narodnjaci...koliko je meni poznato...

ne sviram ni ja...

#147: Grrrr ! Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: ceca Post Postano: 15.04.2006. 19:34

koji ste vi svi neobrazovani seljaci! ako netko slusa narodnjake ne znaci da je glup, a vi svi koji ste iz "visokog" drustva i ne slusate kao narodnjake idite se liječiti dok vam je vrijeme,jer ne mogu nista drugo reci osobama tako maloumnim ko što ste vi ! sta bi ljudi trebali slusati srcedrapajuce rock balade ili mozda techno koje covjek moze slusati samo nadrogiran! mi koji slusamo narodnjake barem cujemo rijeci pjesme sto se ne bi moglo reci za vas pijane i nadrogirane idiote! i prestanite srati po tim narodnjacima nek slusa svatko sta hoce a sto je najsmijesnije pljuju po njima oni koji to nikad nisu ni poslusali ili usli na takva mjesta! mogu se okladiti da vam netko da cd sa narodnjacima svatko bi naso pjesmu koja mu se svida zato PRESTANITE SRATI VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad

#148:   Autor: Circa Post Postano: 16.04.2006. 1:45

E, Ceco...
A oni koji slusaju rock su pijani i nadrogirani idioti?! Nisu.
A ako cemo pricati o samoj kvaliteti glazbe reci cu samo da rijetko koji narodnjak ostaje zapamcen za buduce generacije, dok to definitivno nije slucaj sa "srcedrapajucim rock baladama". Tko je ikada izdao kompilaciju nerodnjackih hitova iz 70-ih ili 80-ih te to i prodao? Nitko...
Opet to nije slucaj s rockom koji je u novijoj glazbenoj povijesti referenca od koje se vecina glazbenih smjerova razvija, cak i tvoji narodnjaci.
Nadalje, onaj koji ne voli narodnjake nece naci dobru stvar da preslusa 300 CD-ova, isto kao sto ja ne bi mogao zavoljeti poriluk da mi ga skuha 300 ljudi na 300 nacina...
Dakle, radi se o dvije potpuno razlicite grupe slusatelja, jedni vole kvalitetan tekst koji ne mora biti totalno banalan i bukvalan, pracen glzbom klasicnih rock instrumenata, i s nekom umjetnickom vrijednoscu, dakle porukom za koju treba malo zagrebati povrsinu bukvalnih tekstova. S druge strane imamo ljubitelje jednostavnih ritmova, banalnih tekstova, bez skrivene poruke ili umjetnicke vrijednosti (o zenama, birtijama, prevarama, alkoholu i razbijanju casa...) bitno je da se tekst lako pamti i da ne opterecuje glavice.
Rezime bi bio da tko voli glazbu kao umjetnost nece nikada posegnuti za CD-om s narodnjacima (govorim o komercijalnom turbo folku), dok ljubitelji takvh ritmova ne mogu shvatiti kako ja mogu uzivati na koncertu R.E.M.-a, za koji nisu ni culi...

Naravno da ce svatko slusati sto on hoce te da ne bi bilo demokratski ista braniti, ali i demokracija je ponekad kurva...

#149:   Autor: tonya Post Postano: 19.04.2006. 16:16

Zato treba slušati punk! Kvalitetna glazba i riječi!
Aaaaaaaa!!!! Fuck the system!!! Twisted Evil

#150:   Autor: no kikiriki Post Postano: 19.04.2006. 18:28

Šta se kikirikate?
ceca je napisao/la: ›
koji ste vi svi neobrazovani seljaci! ako netko slusa narodnjake ne znaci da je glup ... sta bi ljudi trebali slusati srcedrapajuce rock balade ili mozda techno koje covjek moze slusati samo nadrogiran! mi koji slusamo narodnjake barem cujemo rijeci pjesme sto se ne bi moglo reci za vas pijane i nadrogirane idiote! i prestanite srati po tim narodnjacima
Nemoj ni ti srati po tuđem glazbenom ukusu, ako ne želiš da se sere po tvom.
Cajko jedna.
hahahahahahahahahahahaha!!!!!

#151:   Autor: no kikiriki Post Postano: 19.04.2006. 18:29

Inače, ovaj, no kikiriki Smile

#152:   Autor: --- Post Postano: 20.04.2006. 1:07

a, ni kave...

#153: Grrrr ! Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: noj u bemveu Post Postano: 01.05.2006. 0:30

ceca je napisao/la (Pogledaj post): › mi koji slusamo narodnjake barem cujemo rijeci pjesme sto se ne bi moglo reci za vas pijane i nadrogirane idiote!


osjećam da je ovo ogroman propust.
ček da bacim gugl-rad...
sekundu...

(tik tak - tik tak)


Ceca: 39,2

39 sa 2
toliko topla sam ja
znam ja najbolje

Nije ti dobro a izlazis napolje
Toliko topla sam ja
S koliko nula pise se tuga
Znam ja najbolje


o, da. gadan propust.
osijek031.com smile

ceca je napisao/la (Pogledaj post): › i prestanite srati po tim narodnjacima nek slusa svatko sta hoce a sto je najsmijesnije pljuju po njima oni koji to nikad nisu ni poslusali ili usli na takva mjesta! mogu se okladiti da vam netko da cd sa narodnjacima svatko bi naso pjesmu koja mu se svida zato PRESTANITE SRATI VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad


u što se kladimo, koka?

ceca je napisao/la (Pogledaj post): › koji ste vi svi neobrazovani seljaci! ako netko slusa narodnjake ne znaci da je glup, a vi svi koji ste iz "visokog" drustva i ne slusate kao narodnjake idite se liječiti dok vam je vrijeme,jer ne mogu nista drugo reci osobama tako maloumnim ko što ste vi ! sta bi ljudi trebali slusati srcedrapajuce rock balade ili mozda techno koje covjek moze slusati samo nadrogiran!


kokice, pa što se srdiš toliko?

i nakon svega ti nekome ideš govoriti da je neobrazovani seljak, pa podučavaš kako takvi kao ti nisu glupi, a u istom postu izjaviš nešto onakvo što ti stavih pod underline u prvom citatu (underline ti znači "podcrtano", ako nisi učila engleski.)

pih. ajde.

beži, bre!

#154:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 01.05.2006. 1:17

noj u bemveu je napisao/la: ›
Ceca: 39,2
39 sa 2
toliko topla sam ja
znam ja najbolje


Hm, nevezano za raspravu, ali nije li 39,2 malo pretoplo, osim ako covjek nije bolestan... hm, kazu da shizofrenici imaju temperaturu za koji stupanj visu... i kad nisu bolesni... Smile hm, mislim na prehladu... ;-)

#155:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 01.05.2006. 1:19

pa eto
zna ceca najbolje

#156:   Autor: deer_hunter Post Postano: 01.05.2006. 13:50

Leteci mungos je napisao/la: › hm, kazu da shizofrenici imaju temperaturu za koji stupanj visu... i kad nisu bolesni... Smile hm, mislim na prehladu... ;-)


nemoj zezat? sad mi je puno toga jasnije... Laughing

#157:   Autor: --- Post Postano: 01.05.2006. 18:47

sad znam zašto za žene kažu da su toplija bića...

#158:   Autor: tabađija Post Postano: 02.05.2006. 1:43

za sta ti se ćaća borio!?
a i granica neukusa,očitog...

#159:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 02.05.2006. 2:12

^^
ijao.

#160:   Autor: tabađija Post Postano: 02.05.2006. 20:35

nemas ukusa...to je jasno...pogledaj si nick,pobogu zeno ovo je hrv.stranica...svađaj se na nekoj dr.ako imas argumenete...nadi si lika i prekini biti razocarana u zivot i ljubav...a to je gl.tematika narodnjaka...nemos ti nista reci ni napisati a ni naslikati cime bi me razuvjerila a i ostatak ljudi koji se slaze sa mnom... Shocked
a nadrogiranosti i elektronskoj glazbi necemo,jer nije nuzno da ide 1 s 2.
eto Twisted Evil Evil or Very Mad ...uslisi si zelju i pojedi nesto mozda prekines slusat narodno...

#161:   Autor: Hummin Post Postano: 02.05.2006. 20:58

Jooooj ovaj topic još uvijek aktualan Mr. Green

#162:   Autor: tabađija Post Postano: 02.05.2006. 21:24

heh...vidis...ne zaboravlja se lako...

#163:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 02.05.2006. 23:39

noja zanima nešto, čisto onako...

upalo mi u oko da tabađija veli na ovu temu: "zašta ti se ćaća borio?"..
pa se ja pitam:
zar se zbilja netko borio za izbacivanje smrdljivih narodnjaka iz tvrđe (i općenito)?! osijek031.com smile




hm..
možda bolje da noj ništa nije ni rekao.
al jebiga sad. neće više. osijek031.com smile

#164:   Autor: Hummin Post Postano: 02.05.2006. 23:57

noj u bemveu je napisao/la (Pogledaj post): › noja zanima nešto, čisto onako...

upalo mi u oko da tabađija veli na ovu temu: "zašta ti se ćaća borio?"..
pa se ja pitam:
zar se zbilja netko borio za izbacivanje smrdljivih narodnjaka iz tvrđe (i općenito)?! osijek031.com smile




hm..
možda bolje da noj ništa nije ni rekao.
al jebiga sad. neće više. osijek031.com smile


Očito to lokalnim silađijama odgovara, mislim dokle god zarađuju paru na tom smeću oni če ju držati, pa ako treba i u Tvrđi.

#165:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 03.05.2006. 0:04

pa tko shvati...

#166:   Autor: tabađija Post Postano: 04.05.2006. 21:13

noj u bemveu je napisao/la: ›
pa tko shvati...

mislim da si si sam odgovorio...
zivio 1 noj

#167:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 04.05.2006. 22:51

oki. znamo tko nije shvatio.

#168:   Autor: Mika Post Postano: 08.05.2006. 20:26

jel gledao tko od vas okupaciju okućana i slavlje četnika u lokalnoj birtiji nakon toga?
pogodite šta se slušalo i pjevalo...
cajke! a te iste stvari se slušaju u coctailu i oksu
zato: cajke van iz tvrđe

#169:   Autor: anakonda Post Postano: 09.05.2006. 10:36

opće je poznato da se o ukusima ne može raspravljati, ali...ne bih rekla da mi koji slušamo sve ostalo osim narodnjaka idemo toliko drugima na živce koliko oni koji slušaju narodnjake...ok, neću ja otići u birtiju di se slušaju narodnjaki, ali kako da ih ne čujem dok šetam Tvrđom ili po gradu kad se čuju iz svake birtije i svakog novijeg auta...

#170:   Autor: Mika Post Postano: 09.05.2006. 10:51

jeste primjetili kako se iz auta čuju samo narodnjaci - nema rocka,hip-hopa, r'n'b-a ili domačeg - samo cajke.

#171:   Autor: anakonda Post Postano: 09.05.2006. 12:23

...baš o tome i pričam...nitko drugi ne nameće svoje ukuse drugima, samo narodnjaki...nek se zna tko je bajca u selu...

#172:   Autor: noj u bemveu Post Postano: 10.05.2006. 13:22

Narodnjaci su preuzeli stvar,
znaju sistem i stvaraju dar-mar.
Rasturaju po pitanju tiraza,
sve veća je blamaža biti neko od nas.

...

Nemaju njive te perspektive, armiran beton zove nas sad.
A snovi lebde između negde na relaciji selo - grad.
Nastupa era amatera, iz svoje kože može se sad.
Rapidno stasa hibridna klasa na pola puta selo - grad.

#173:   Autor: Circa Post Postano: 10.05.2006. 13:29

Evo mali podsjetnik za one koji misle kako je cijela rasprava neutemeljena KLIK

#174:   Autor: exHOP3on Post Postano: 24.05.2006. 23:35

TREBA MAKNIT CAJKE PRIJE NEGO ONE SMAKNU NAS!!
Ja ih prezirem i mrzim jer se svi ku*če kao najjače pi*ke i stihovi... stihovi su uvijek isti a te pi*ke su teške ku*ve i sponzoruše...

btw... jeste li znali da vecina koji slušaju cajke imaju IQ manji od 100... dokazano na 56 ispitanika i njih 54 je bilo ispod 90 a dvoje jedva skoro 110 (tih dvoje slušaju i neke druge stvari)...

ljudi ja vam kazem i upozoravam vas... previše su se cajke nametnule našem društvu... bit će rata i teških pizdarija pa da onda vidim tko će bacat čaše i pit loše vino!!


STAY COOL AND LET THE METAL RULE
!!osijek031.com smile

#175:   Autor: Alana Bates Post Postano: 25.05.2006. 6:51

De molim te, odakle ti podaci? Kakva se istraživanja rade na 56 ljudi? Smile
Al da treba maknit narodnjake iz Tvrđe, ko što već rekoh - treba. Ne pristaje uz "baroknu jezgru" (kao što ne pristaje nijedna glazba, uostalom, osim neke klasične ili ugodnog klavirskog jazza) i škodi Tvrđi - zbog buke će se Tvrđa jednog dana samo urušiti.

#176:   Autor: Circa Post Postano: 25.05.2006. 8:48

Ja sam čuo za jedno puno opširnije istraživanje na mnogo većem uzorku, ali sa sličnim rezultatima. Dakle, zaključak je da ako si tupsi-glupsi slušaš narodnjake jer ih nije teško skontat. Ako slušaš pjesmu koju zbog stilskih figura i pjesničke slobode ne razumiješ, počet ćeš slušati pesme pa će sve biti jasno...

#177:   Autor: goose Post Postano: 25.05.2006. 11:03

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): ›
Al da treba maknit narodnjake iz Tvrđe, ko što već rekoh - treba. Ne pristaje uz "baroknu jezgru" (kao što ne pristaje nijedna glazba, uostalom, osim neke klasične ili ugodnog klavirskog jazza) i škodi Tvrđi - zbog buke će se Tvrđa jednog dana samo urušiti.


ee..stvarno si to dobro rekla
kak volim kad netko napiše nešto što i ja mislim pa mogu samo potvrditi
Wink

#178:   Autor: --- Post Postano: 25.05.2006. 23:00

fakat. ni ja se ne bih bolje izrazio, bravo!

(dobro, da sam popio koju kavu više...nadmašio bih sve napisano)

#179:  Re: Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe Autor: Lugar Post Postano: 28.05.2006. 22:32

Vidi ovako
Skoro u potpunosti se slazem s tobom. Ali postoji tu jedna zackoljica.
Brate, to ti je uzelo maha i ne mozes se oduprijeti. Koliko god se trudio zabraniti nesto, uvijek dobije vise na popularnosti. Kontam da se to danas smatra nekom vrstom buntovne glazbe.
Mislim, ako se u nekoj birtiji, primjerice Patici, pustaju narodnjaci, uvijek imas izbora ne otici tamo. Ima i normalnih mjesta za izlazak premda ih je sve manje.
A o tome kolika se sranja na takvim mjestima dogadjaju, ne zelim ni zapocinjati. Ako nemas neki top pozamasnog kalibra ne mozes ni uci. Doci ce do toga da ce ti ga na ulazu dodijeliti i to ocijenivsi tvoju visinu, težinu i snagu, a izmedju toga i slaze li ti se s odjecom, tako da se mozes veseliti ko svaki normali kreten.
Jos samo trebas kupiti Golfa jedinicu, sa znakom TAS i potkovom na hladnjaku, dobrim ozvucenjem da se mozes pokazati kao pravi "dasa" uz pjesmu Dare Bubamare.

Moj boze, kuda vodi ovaj svijet.... Jednostavno receno, u p.... materinu!!!

#180:   Autor: Circa Post Postano: 30.05.2006. 23:41

Ovaj Lugar neki pametan kao...
Mene si dobio s TAS-om i potkovicom

#181:   Autor: exHOP3on Post Postano: 05.06.2006. 23:23

Lugar je napisao/la: ›
Moj boze, kuda vodi ovaj svijet.... Jednostavno receno, u p.... materinu!!!

točno tako... opet na početak svega... nakon svih kalaša i pištolja opet ćemo se tući batinama i kamenjem i pjevat visoko AAAAAAaa kad nam kokos padne na nogu...
i jedna primjedba svim cajkarošima
METALLICA NIJE VRSTA GLAZBE NEGO JEDNA GRUPA IZ JEDNOG SMJERA GLAZBE--> METALA.... je*o. vam mater onaj Savo Jugoslavić ako to ne možete shvatit...

#182:   Autor: Lugar Post Postano: 06.06.2006. 18:06

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › nakon svih kalaša i pištolja opet ćemo se tući batinama i kamenjem i pjevat visoko AAAAAAaa kad nam kokos padne na nogu...
i jedna primjedba svim cajkarošima
METALLICA NIJE VRSTA GLAZBE NEGO JEDNA GRUPA IZ JEDNOG SMJERA GLAZBE--> METALA.... je*o. vam mater onaj Savo Jugoslavić ako to ne možete shvatit...


Pametno zbori ovaj decko...

#183:   Autor: exHOP3on Post Postano: 10.06.2006. 15:16

evo ja pronašo na netu jednu lijepu himnicu... hehe

A kada izlazim van
Da sa društvom nazdravim
Koju čašicu više…
Koji puta da se opijem

Oni će mirno stajati
Gluposti govoriti, pozdraviti lijepo
A ispod oka te gledati

Misle da smo mi drugačiji
I ako jesmo, takvi ćemo ostati
Nema te sile na svijetu koja nas može izmijeniti


Nema više dobre svirke
Niti zabave
Sve je isto i jadno, bijedno
Samo zbog pjesama glupih cajkera
Nećemo se mijenjati
Vaše pjesme pljuvati
Zato nemojte nas zajebavati
Jer sve ćemo vas pobiti
…..
………..
(solo)
……….

ružni su k'o stoka
a glupi su kao noć
misle samo crno
vole zastavu
ne svoju nego onu istočnu
ne vide metar od sebe
……………………….
………………………
šta vrijedi pričati… ma k'o ih jebe…

……
Nema više dobre svirke
Niti zabave
Sve je isto i jadno, bijedno
Samo zbog pjesama glupih cajkera
Nećemo se mijenjati
Vaše pjesme pljuvati
Zato nemojte nas zajebavati
Jer sve ćemo vas pobiti
….


Misle da smo mi drugačiji
I ako jesmo, takvi ćemo ostati
Nema te sile na svijetu koja nas može izmijeniti

by:St. XandreW


Zadnja promjena: exHOP3on; 12.06.2006. 22:48; ukupno mijenjano 1 put.

#184:   Autor: BBARBI Post Postano: 10.06.2006. 18:36

NARODNJACI FUJ---NI NE IZLAZIM VIŠE DI GOD SE OKRENEM TREŠTE ONI--MUKA MI JE

#185:   Autor: Lugar Post Postano: 10.06.2006. 18:39

BBARBI je napisao/la (Pogledaj post): › NARODNJACI FUJ---NI NE IZLAZIM VIŠE DI GOD SE OKRENEM TREŠTE ONI--MUKA MI JE


Ma salis se....

#186:   Autor: BBARBI Post Postano: 10.06.2006. 18:46

ALI GLUPO MI JE UOPCE TO SPOMINJATI. NIJE VRIJEDNO MOG SUDA.......

#187:   Autor: Lugar Post Postano: 10.06.2006. 19:11

BBARBI je napisao/la (Pogledaj post): › ALI GLUPO MI JE UOPCE TO SPOMINJATI. NIJE VRIJEDNO MOG SUDA.......


Zasto ti je to glupo spominjati, pa tamo (gdje su narodnjaci) treba bacit bombu. Ionako i oni sami malo-malo puskaraju...

#188:   Autor: BBARBI Post Postano: 10.06.2006. 19:16

ČOBANI ,NAŽIVCIRAM SE KAD IH SE SJETIM.BOMBU BACITI BAŠ TO!!!!!!!!!!!!!!

#189:   Autor: exHOP3on Post Postano: 12.06.2006. 22:45

...ispravak točnog navoda... onu pjesmu nisam našao na interNETU nego mi je lega preko chata poslao i rekao da je nashao na svom kompu... dakle pronađeno je na local NETworku...

dakle potpis na pjesmu je By: St. XandreW (who was high when that was written)
_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#190:   Autor: Alana Bates Post Postano: 13.06.2006. 7:53

exHOP3on je napisao/la: ›
Lugar je napisao/la: ›
Moj boze, kuda vodi ovaj svijet.... Jednostavno receno, u p.... materinu!!!


METALLICA NIJE VRSTA GLAZBE NEGO JEDNA GRUPA IZ JEDNOG SMJERA GLAZBE--&gt; METALA.... je*o. vam mater onaj Savo Jugoslavić ako to ne možete shvatit...


Ahahahahaha, zakon. Da, to se događa, kao "Vi metalci koji slušate metaliku..." onak, ke? Dakle, to se ne odnosi na one koji slušaju, npr. Panteru?

#191:   Autor: BiglBagl Post Postano: 13.06.2006. 15:56

Oni koji slušaju "Panter-u" su, po toj "logiki" vjerovatno nekakve životinje! ..i spadaju u ugroženu vrstu..kao i svi mi ostali koji ne podnosimo narodnjake i sav taj kičasti "imidž" koji ide uz to

#192:   Autor: Lugar Post Postano: 13.06.2006. 19:38

"Kićasti imidž".
Nazovimo to ovako. To je najgori trash poznat u ovim krajevima. Zenske izgledaju kao jeftine drolje. A tipovi u jeftinim kosuljicama (na jeftino ne mislim na cijenu nego na nekvalitetan materijal) sa logotipom zmaja i debelim "zlatnim" lancima.
Pa nek mi neko sad kaze sta je tu lijepo i privlacno....

#193:   Autor: fatcat Post Postano: 14.06.2006. 3:42

Lugar je napisao/la: ›
"Kićasti imidž".
Nazovimo to ovako. To je najgori trash poznat u ovim krajevima. Zenske izgledaju kao jeftine drolje. A tipovi u jeftinim kosuljicama (na jeftino ne mislim na cijenu nego na nekvalitetan materijal) sa logotipom zmaja i debelim "zlatnim" lancima.
Pa nek mi neko sad kaze sta je tu lijepo i privlacno....

Ostario sam. Ja mislio da se tu ide na zabavu, druzenje sa ekipom i slusa se dobra mjuza (volim metal ali rap je zakon), a to modna revija. Go figure...

#194:   Autor: exHOP3on Post Postano: 14.06.2006. 14:09

BiglBagl je napisao/la: ›
Oni koji slušaju "Panter-u" su, po toj "logiki" vjerovatno nekakve životinje! ..i spadaju u ugroženu vrstu..kao i svi mi ostali koji ne podnosimo narodnjake i sav taj kičasti "imidž" koji ide uz to

PROUD TO BE AN ANIMAL!!!

#195:   Autor: Alana Bates Post Postano: 14.06.2006. 17:53

fatcat je napisao/la: ›
Lugar je napisao/la: ›
"Kićasti imidž".
Nazovimo to ovako. To je najgori trash poznat u ovim krajevima. Zenske izgledaju kao jeftine drolje. A tipovi u jeftinim kosuljicama (na jeftino ne mislim na cijenu nego na nekvalitetan materijal) sa logotipom zmaja i debelim "zlatnim" lancima.
Pa nek mi neko sad kaze sta je tu lijepo i privlacno....

Ostario sam. Ja mislio da se tu ide na zabavu, druzenje sa ekipom i slusa se dobra mjuza (volim metal ali rap je zakon), a to modna revija. Go figure...


Ma imaš pravo, znaš. Izgled je jedna stvar, a ukus u glazbi druga (za neke ljude po izgledu ne možeš pogoditi što slušaju!)

#196:   Autor: fatcat Post Postano: 15.06.2006. 6:34

Alana Bates je napisao/la: ›
Ma imaš pravo, znaš. Izgled je jedna stvar, a ukus u glazbi druga (za neke ljude po izgledu ne možeš pogoditi što slušaju!)

Osobno volim... iTunes kaze da vecinom slusam Guns N' Roses i 2Pac. Tesko je pogoditi sta 'ko slusa. Doduse ako nose opanke onda je malo lakse...

Ekipa, mjuza i... zaboravio pivo. Zaboraviti pivo je u Australiji grijeh.

#197:   Autor: Lugar Post Postano: 15.06.2006. 12:44

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ekipa, mjuza i... zaboravio pivo. Zaboraviti pivo je u Australiji grijeh.


Zaboraviti pivo je i u Hrvatskoj grijeh.

#198:   Autor: puki Post Postano: 15.06.2006. 13:22

fatcat je napisao/la: ›
Tesko je pogoditi sta 'ko slusa. Doduse ako nose opanke onda je malo lakse...


je...za mene ljudi rekli da sam reper, pamker, tehnofrik itd....
tesko je odredit. al nema veze. zabavno je pogadjati.

#199:   Autor: exHOP3on Post Postano: 15.06.2006. 22:19

mene nije teško pogodit (uvijek u crnom) al često mi kažu da sam panker i da bih se trebao ošišat... jebeno je živjet u zatucanom mjestu...
sad sam se sjetio jedne situacije...
događaj na misi dan poslije eurosonga ;Lordi; (nisam bio nego su mi prepričavali)... svećenik je kao uvijek vrijeđao način oblačenja i izgleda metalaca i sličnih te je čak i podignuo ruku u zrak (onaj metalski položaj prstiju) i rekao kako se na taj način priziva sotona... WHAT A STUPID WORLD... inače taj pozdrav je na gluhonijemom znak za ljubav (ili bez palca, tak nešt uglavnom)... stvarno je crkva zatucana... bolje da govore protiv cajki i kurvanja istih...

#200:   Autor: puki Post Postano: 15.06.2006. 23:41

pa...bez palca i jeste "metalski", a sa palcem "blekmetalski". inace, zanimljiva pricica...jednoga dana je ljubavnik poznatoga metal izvodjaca(nazovimo ga mr.x) došao na koncert svoje ljubavi zivota (koju cemo nazvati mr.y). stajao je i zujatao okolo, gledao mladez kako se zabavlja, i nije si mogao pomoci i viknio je dragome da ga voli. kako je bio gluh, pokazao mu je to rukama. ta vecer je poznata kao prvo pojavljivanje "metal" pozdrava, a i kao pojava ideje kod ljudi da protresu ketchup prije uporabe.
al ne, ozbiljno, taj znak actually znaci nes sa sotonom, a nastao je jer se medju "redovima" metalaca, kao i svugdje, nalaze pozeri, koji, kao i uvijek, moraju biti najglasniji, najekstremniji, najzagrizeniji i najbedastiji, tako da su si pokusali ispasti face bivajuci budale koje se prave kul i alternativne...
jebatga, prihvatili ljudi pozdrav, i stasad...
samo se nemoj zivcirati...

#201:   Autor: exHOP3on Post Postano: 16.06.2006. 2:29

ako želiš povezanost sa sotonom onda ti evo pojašnjenje:
palac je rep, skupljeni prsti (srednji i prstenjak) je njuška a ona dva prema gore (kažiprst i malićak) su rogovi... i inače je ta ''poza'' (ali prema dolje) poznata kao najbolji način za zadovoljavanje ženskog međunožja (rogovi sa strane, palac prema trbuhu a ostali unutra)... hehe

#202:   Autor: puki Post Postano: 16.06.2006. 10:46

(adedobroje,ej , jel si ti stvarno mislio da ne mogu skontati koji prst tu stoji za sto? onak, stvarno?)
za ovu drugu tvrdnju sam neodlucan...moze biti, moze biti...

#203:   Autor: exHOP3on Post Postano: 21.06.2006. 22:26

vjeruj... tvrdnja je dokazana... možda premalo (20 svjedoka su mi rekli da im je vrištala od sreće)... a možda su ipak te ženske profi profesionalke u glumi...

#204:   Autor: paperje Post Postano: 21.06.2006. 23:11

exHOP3on je napisao/la: ›
inače taj pozdrav je na gluhonijemom znak za ljubav (ili bez palca, tak nešt uglavnom)...

e pa sad, nije ljubav, ali nešto ipak jest. dotični znak (bez palca), dlan okrenut k ramenu osobe koja znakuje i povučeš ruku prema dolje do visine pupka. to ti znači mršav.
btw, nije gluhonijemi, nego znakovni jezik.
ma ajde, smo uživajte...

#205:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.06.2006. 0:03

u čemu je razlika između Severine i narodnjaka?

#206:   Autor: goose Post Postano: 22.06.2006. 0:05

seve pjeva pop
hahahahhahahahahhaahahhaah

#207:   Autor: DanicaV Post Postano: 22.06.2006. 0:15

uvjetno rečeno........

#208:   Autor: Alana Bates Post Postano: 22.06.2006. 8:29

paperje je napisao/la: ›
exHOP3on je napisao/la: ›
inače taj pozdrav je na gluhonijemom znak za ljubav (ili bez palca, tak nešt uglavnom)...

e pa sad, nije ljubav, ali nešto ipak jest. dotični znak (bez palca), dlan okrenut k ramenu osobe koja znakuje i povučeš ruku prema dolje do visine pupka. to ti znači mršav.
btw, nije gluhonijemi, nego znakovni jezik.
ma ajde, smo uživajte...


Da, puki, na "gluhonijemom", pa tući ću te... Wink

#209:   Autor: Alana Bates Post Postano: 22.06.2006. 8:34

goose je napisao/la: ›
seve pjeva pop
hahahahhahahahahhaahahhaah


Dakako, to je bila ironična izjava? Ne znam, mislim da ako i postoji razlika, ona nije toliko značajna. Severina je proizvod, kao što su i narodnjaci proizvod. Mislim da ne mogu cijeniti glazbu koja u sebi nema bar mali dio božanskog, bar mali dio umjetnosti i vještine autora, radosti uživanja u glazbi (jeste gledali spot System of a down za Question? Ti ljudi tako uživaju u onom što rade da ih se mora slušati bez obzira slušate li inače tu vrstu glazbe ili ne... Otprilike to tražim od glazbe i to mogu cijeniti u glazbi). Pritom: ne kažem da i metal glazba i rock glazba nije u određenom smislu proizvod.

#210:   Autor: učiteljica Post Postano: 22.06.2006. 10:03

ako je istina da se "dobar glas daleko čuje" onda bi trebalo početi više i organiziranije galamiti jer izgleda kako nas narodnjaci nadglasavaju ...

ovo je odlična tema, ali će se svesti samo na "šaputanje" ...

ajmo u kampanju: OSIJEK- GRAD BEZ NARODNJAKA!!! baš me zanima koliko bi naše svekolike, zlatne mladeži potpisalo akciju Question Exclamation

#211:   Autor: exHOP3on Post Postano: 23.06.2006. 11:27

Alana Bates je napisao/la: ›
Mislim da ne mogu cijeniti glazbu koja u sebi nema bar mali dio božanskog, bar mali dio umjetnosti i vještine autora, radosti uživanja u glazbi (jeste gledali spot System of a down za Question? Ti ljudi tako uživaju u onom što rade da ih se mora slušati bez obzira slušate li inače tu vrstu glazbe ili ne... Otprilike to tražim od glazbe i to mogu cijeniti u glazbi).

lijepo rečeno... slažem se...
Alana Bates je napisao/la: ›
Pritom: ne kažem da i metal glazba i rock glazba nije u određenom smislu proizvod.


događa se ali tek kad bendovi ne znaju kako da zadrže fanove i kad i nestane para... zato je jedna teorija potvrđena... svi bendovi imaju najjače svirke u početku a kasnije malo vuku na komercijalu al ih ipak održavaju stari albumi...
evo ti primjer kad već spominješ--> S.O.A.D.
Toxicity ih je proslavio i većina smatra njihovim najjačim albumom... ona dva starija (steal i soad) imaju čisti primjer početka kad su počeli sa svirkom koja ih je proslavila (lagano pa žestoko do yaya), mesmerize ima par hitova dok hypnotize ima manje (Lonely Day meni favorit)... ovo ne znači da nisu dobri albumi nego da su stariji bolji... za par godina ću vjerojatno drukčije mislit o tim albumima jer preferiram stare stvari al zasad je ovak...

i jedna provala koju sam pročitao negdje... AC/DC SU POP ROCK (ku... moj)... tvrd kamen da ne može biti tvrđi...

And if you go, I wanna go with you,
And if you die, I wanna die with you,
Take your hand and walk awaaaay

#212:   Autor: DanicaV Post Postano: 23.06.2006. 12:14

učiteljica je napisao/la: ›
ajmo u kampanju: OSIJEK- GRAD BEZ NARODNJAKA!!! baš me zanima koliko bi naše svekolike, zlatne mladeži potpisalo akciju Question Exclamation


Zlatna mladež sluša svoje narodnjake, tako da sve ovo o zabranama dođe kao lamentiranje.
Osim toga, možda su čak i u većini, pa kad bi se oni dohvatili kakve peticije ili bune....
Kada nekome nešto branite, još više ga privlači.

Ako su na radiju ili TV pjesme koje ne podnosim, promijenim stanicu. Isto tako, ako se negdje pušta glazba koju ne volim, hvala, otići ću gdje mi se sviđa.

#213:   Autor: Alana Bates Post Postano: 23.06.2006. 14:49

exHOP3on je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Mislim da ne mogu cijeniti glazbu koja u sebi nema bar mali dio božanskog, bar mali dio umjetnosti i vještine autora, radosti uživanja u glazbi (jeste gledali spot System of a down za Question? Ti ljudi tako uživaju u onom što rade da ih se mora slušati bez obzira slušate li inače tu vrstu glazbe ili ne... Otprilike to tražim od glazbe i to mogu cijeniti u glazbi).

lijepo rečeno... slažem se...
Alana Bates je napisao/la: ›
Pritom: ne kažem da i metal glazba i rock glazba nije u određenom smislu proizvod.


događa se ali tek kad bendovi ne znaju kako da zadrže fanove i kad i nestane para... zato je jedna teorija potvrđena... svi bendovi imaju najjače svirke u početku a kasnije malo vuku na komercijalu al ih ipak održavaju stari albumi...
evo ti primjer kad već spominješ--&gt; S.O.A.D.
Toxicity ih je proslavio i većina smatra njihovim najjačim albumom... ona dva starija (steal i soad) imaju čisti primjer početka kad su počeli sa svirkom koja ih je proslavila (lagano pa žestoko do yaya), mesmerize ima par hitova dok hypnotize ima manje (Lonely Day meni favorit)... ovo ne znači da nisu dobri albumi nego da su stariji bolji... za par godina ću vjerojatno drukčije mislit o tim albumima jer preferiram stare stvari al zasad je ovak...

i jedna provala koju sam pročitao negdje... AC/DC SU POP ROCK (ku... moj)... tvrd kamen da ne može biti tvrđi...

And if you go, I wanna go with you,
And if you die, I wanna die with you,
Take your hand and walk awaaaay



Kad kažem "proizvod" mislim na to da je sve što je napravljeno tj. proizvedeno - proizvod, pa tako i glazba. Kad zađu u ono da bi zadržali fanove, pa više ne eksperimentiraju nego idu s prokušanim, onda ja to nazivam komercijalom (sori, imam vlastitu klasifikaciju!)
Lonely day se dosta često ovih dana pušta na Slavonskom. Dobro, ali čudno, potpuno neuobičajeno za njih.

#214:   Autor: fatcat Post Postano: 23.06.2006. 21:24

exHOP3on je napisao/la: ›
i jedna provala koju sam pročitao negdje... AC/DC SU POP ROCK (ku... moj)... tvrd kamen da ne može biti tvrđi...
Dobro sto je Bon Scott mrtav. Da nije, ovo bi ga sigurno ubilo.

#215:   Autor: puki Post Postano: 23.06.2006. 22:23

Alana Bates je napisao/la: ›

Lonely day se dosta često ovih dana pušta na Slavonskom. Dobro, ali čudno, potpuno neuobičajeno za njih.


eheheehehehhehe
meni je simpa pjesma

ide kao neka logicka vjezba ili nesto...

#216:   Autor: puki Post Postano: 23.06.2006. 22:28

Alana Bates je napisao/la: ›
Da, puki, na "gluhonijemom", pa tući ću te... Wink


pa daj tek sam sada skuzio, nisam to ja napisao.

#217:   Autor: exHOP3on Post Postano: 23.06.2006. 22:41

znam što je proizvod... sve što ''izađe'' kao produkt ljudskog rada (i ako je čista mehanizacija to napravila isto jer je netko trebao napraviti tu mehanizaciju i kontrolira ju)... sve osim onog što nam je priroda dala je proizvod...
pjesmom lonely day su željeli pokazat da u ovo doba čovjek jednostavno popizdi od svega i da vrijeme prebrzo teče (USPORITE MALO... KO BRZO ŽIVI BRŽE UMRE) i sve mu dosadi al jedna stvar ne bi trebala (TRUE LOVE)... makar ja ne vjerujem u nju... previše je komercijalizirana darivanjem kao i božić i sve takvo... ljubav je nešto iskonsko što je u svima nama i ona prava je nepogrješiva ali je zametena današnjom zabludi o njoj... i kavom prije braka koja uzrokuje brak...
btw... nisam gay nego sam jednostavno čovjek koji je emocionalno prilično razvijen i otporan na sitne
shitove u emocionalnom životu...

YEA... filozofije rulz ! ! ! !

#218:   Autor: puki Post Postano: 23.06.2006. 22:47

oukei..zasro si ga s ovom "...nisam gay" - time samo dajes do znanja da sam mislis da je ovo zvucalo gayish.

exHOP3on je napisao/la: ›
btw... nisam gay nego sam jednostavno čovjek koji je emocionalno prilično razvijen i otporan na sitne
shitove u emocionalnom životu...


Definiraj sitni shit u emocionalnom životu?

Pod tri - ne vjerujes u pravu ljubav jer je ona komercijalizirana darivanjem? 'Ajde priznaj - dobro se zajebavaš, jelda?

oO, da pretpostavim - ti imas dugu kosu i konstantno namrgodjen izraz lica i brijes kako je sve u kurcu i nitko te ne razumije? Sori, ali s ovakvim izjavama ostavljas dojam klinca ufuranog u alternativu jer je to kul pa je i naucio par prigodnih napamet.
Nemoj ovo shvatiti kao napad, nego mi, molim te, malo pojasni svoje izjave.

#219:   Autor: Alana Bates Post Postano: 24.06.2006. 13:07

De puki ne napadaj čovjeka.... Ali ni meni nije sasvim jasno što si htio reći:
1. da ljubav postoji ili ne postoji?
2. da komercijalnost utječe na ljubav - darivanjem i sličnim?
3. da ljudi koji razmišljaju o emocijama zvuče gayish?
4. mislim da nitko nije potpuno imun na sitne shitove u emocionalnom životu...

#220:   Autor: puki Post Postano: 24.06.2006. 13:33

pa nisam napadao. samo kazem kako zvuci takav post.
pa sam trazio da pojasni....

#221:   Autor: super_leptir Post Postano: 24.06.2006. 15:46

ako ćemo potpisivat za izbacivanje narodnjaka iz tvrđe, ja potpisujem prvi... samo recite gdje je moram staviti potpis

#222:   Autor: yellowica Post Postano: 25.06.2006. 15:54

Bolje da su u coctailu nego da su npr. u pubu, ili matrixu... Onda bi ih slušala cijela Tvrđa... a ovako, uopće ne zalazim u onaj kraj...

#223:   Autor: Hummin Post Postano: 26.06.2006. 13:09

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › pjesmom lonely day su željeli pokazat da u ovo doba čovjek jednostavno popizdi od svega i da vrijeme prebrzo teče (USPORITE MALO... KO BRZO ŽIVI BRŽE UMRE) i sve mu dosadi al jedna stvar ne bi trebala (TRUE LOVE)... makar ja ne vjerujem u nju... previše je komercijalizirana darivanjem kao i božić i sve takvo...


U bokte koja filozofija. To što ti smatraš nekom filizofijom danas je jednako izkomercijalizirano kao i ta "true love"...Zar navidiš da svak skoro bend sa MTV- a fura se na tu nazovimo to tako alternativu, a mladi ju puše kao nešto drukčije, a zapravo je sve isto.
Preporučam ti knjigu " Simulacija i Zbilja " od Jean Baudrillarda ako se već " furaš na filozofiju " ..pa malo ono pogledaj pojam simulakra, označen, označitelj i referent Wink

Citat: › YEA... filozofije rulz ! ! ! !


osijek031.com smile

#224:   Autor: exHOP3on Post Postano: 07.07.2006. 0:11

@alana
1. ljubav postoji al svatko ju shvati na svoj način...
2. otprilike da... pogledaj valentinovo... ljudi više ne kupuju ružu nego medvjede u pravoj veličini, zlato teško par dekagrama, vremena se mjenjaju... to stoji, al čini se prema gorem...
3. ne nego ih primitivci koji ne razmišljaju na malo večoj razini takvim smatraju... npr. cajkaroši koji znaju samo cmizdrit kad ne zbare pi*ku
4. mislim da nitko nije potpuno imun na sitne shitove u emocionalnom životu... nisam rekao da sam potpuno imun al me ne zabrinjavaju previše... ionako ljudi najlakše zaborave loše stvari...

@puki... od tog sveg navedenog... imam malo dužu kosu ali uvijek imam smješak na licu i ako je netko u mom društvu sjeban uvijek pronađem način za razveselit... trudim se i uspijeva mi... unatoč malo pesimističnim

ispričavam se zbog lošeg dojma al ipak ja ne znam točan jezik kako da vam nešto opišem jer vas baš i ne znam dovoljno da znam što znate i kako bi najlakše nešto shvatili...

#225:   Autor: exHOP3on Post Postano: 07.07.2006. 0:13

ups... nisam dovršio nešto...
unatoč na izgled pesimističnim postovima ja sam tip osobe koja i u najsjebanijim događajima pronađe neko svjetlo...

#226:   Autor: Alana Bates Post Postano: 07.07.2006. 8:06

Ljubav kao ljubav nije komercijalizirana. Ne može biti, to je kao da kažeš da je obitelj komercijalizirana, pa da se zato kupuju toliki pokloni za Božić (nije obitelj dakle ona koja je komercijalizirana, već se komercijalizacijom došlo do toga da se svojim proizvodima apelira na ljude koji imaju obitelj da trebaju kupovat što više poklona...) Ali da komercijalizacija dolazi u svaku poru našeg života, to je istina... Glazba je također iskomercijalizirana. Ali dobra glazba još uvijek ima i dio koji nije. Narodnjačka glazba po meni - to nema.

#227:   Autor: puki Post Postano: 07.07.2006. 15:55

a jebatga, exhop, kad tako pises, na takve me podsjecas. ono...nije vazno.
samo - nemoj imati toliko iskljucive izjave ako neces stajati iza njih, jer ce se uvijek naci netko tko je imao los dan, pa te onda krene vuci za rijec. kao, recimo ja onda i sada...no, dosta..

da se vratimo na ontopic - svidla mi se ona ideja sa podmetanjem eksplozija u narodnjacka grotla(nadam se da nitko nije poginuo, though, nisu to losi ljudi, nisu oni krivi...).
treba tako, treba...eto, teoretski, u tvrdji bi ipak bilo neprovedivo jer bi se cijela zapalila...

btw - pucam na slijepo. iskreno - nisam u tvrdju izasao dvije - tri godine, tako da actually ne znam pustaju li se tamo narodnjaci ili ne. ako da - prvi potpisujem za deratizaciju

#228:   Autor: Alana Bates Post Postano: 08.07.2006. 18:43

Mmmmm, ti misliš stvarno da su bombu u Bel Ami postavili zato što je glazba loša? Ja ipak glasam za neki mafijozni obračun...

#229:   Autor: DanicaV Post Postano: 08.07.2006. 18:49

rekla bih da zabrane imaju sasvim suprotan učinak. svaka vrst protjerivanja i sl. nema smisla. ukusi su različiti. ja to ne mogu slušati, ali zato ne zalazim na takva mjesta i gotovo.

#230:   Autor: yellowica Post Postano: 09.07.2006. 10:18

kad smo već kod narodnjaka i tvrđe... kakav je to show bio u petak u coctailu?

#231:   Autor: tonya Post Postano: 09.07.2006. 10:32

Džiiiz, ovo je još živo! Svatko ima što reći o narodnjacima...
Baš sam neki dan razmišljala zašto se narodnjaci zovu tako. Koliko uopće ima elemenata "narodnog" u njima? Folklora i sličnog?

#232:   Autor: yellowica Post Postano: 09.07.2006. 10:34

zato što ih narod voli Smile Smile buahaha

#233:   Autor: :::Bruno::: Post Postano: 09.07.2006. 11:33

yellowica je napisao/la (Pogledaj post): › Bolje da su u coctailu nego da su npr. u pubu, ili matrixu... Onda bi ih slušala cijela Tvrđa... a ovako, uopće ne zalazim u onaj kraj...

...ne zalaziš u onaj kraj? ... a di si bila u petak? Laughing ....cajko! Very Happy

#234:   Autor: yellowica Post Postano: 09.07.2006. 11:38

u coctailu... 15 minuta... Razz

#235:   Autor: tonya Post Postano: 09.07.2006. 18:42

Eh, tamo nisam duuugo zašla... A i ne vuče me baš.

#236:   Autor: exHOP3on Post Postano: 10.07.2006. 23:30

ja od motorijade nisam nigdje bio osim na kirvaju u petrijevcima (svirao je Speed)... jednostavno mi dopizdilo nametanje cajki i manjak dobrih mjesta gdje mogu lagano popit pivo uz lijepu glazbu...

#237:   Autor: exHOP3on Post Postano: 10.07.2006. 23:33

a što se tiče mafioza... oni se nalaze tamo gdje su ženske najlakše... centar sponzorstva... naranvo, tamo gdje su cajke... muka mi je od tih mini suknja i štikli...

#238:   Autor: Alana Bates Post Postano: 11.07.2006. 10:15

exHOP3on je napisao/la: ›
ja od motorijade nisam nigdje bio osim na kirvaju u petrijevcima (svirao je Speed)... jednostavno mi dopizdilo nametanje cajki i manjak dobrih mjesta gdje mogu lagano popit pivo uz lijepu glazbu...


Jes ti siguran da si bio na kirvaju u Petrijevcima? Darn, di sam ja bila?

#239:   Autor: puki Post Postano: 11.07.2006. 11:03

sa mnom? ono, bas bed, a? Wink

#240:   Autor: Alana Bates Post Postano: 11.07.2006. 13:23

Totalno Wink

#241:   Autor: exHOP3on Post Postano: 12.07.2006. 3:02

da bio sam... popio par piva i skakao sa rokerom od 40ak godina...

#242:   Autor: exHOP3on Post Postano: 12.07.2006. 3:06

i naravno uživao u dobroj glazbi i provodu za razliku od ostalih subotnjih izlazaka kad crkavam od dosade...

#243:   Autor: exHOP3on Post Postano: 15.07.2006. 3:16

...odustali od borbe protiv cajki... i ja znam da je to vjerojatno uzaludno ali ipak NADA UMIRE POSLJED...ovaj... POSLIJE CAJKI!! hehe...

#244:   Autor: Alana Bates Post Postano: 15.07.2006. 10:51

Ma toliko malo izlazim da sam počela misliti da cajke više ne postoje Smile

#245:   Autor: yellowica Post Postano: 15.07.2006. 13:12

ja idem danas na cajke... dolazi mi prijateljica iz švedske, pa da se razveseli malo...

#246:   Autor: tonya Post Postano: 16.07.2006. 19:51

yellowica je napisao/la: ›
ja idem danas na cajke... dolazi mi prijateljica iz švedske, pa da se razveseli malo...

Nemoj se hvaliti takvim stvarima. Smile

#247:   Autor: DanicaV Post Postano: 16.07.2006. 20:46

yellowica je napisao/la: ›
ja idem danas na cajke... dolazi mi prijateljica iz švedske, pa da se razveseli malo...


zar vas samo cajke mogu razveseliti?
ajme.............

#248:   Autor: yellowica Post Postano: 17.07.2006. 9:38

čitaj: ..da se razveseli malo...

nismo išli... bila je umorna od puta...

#249:   Autor: tonya Post Postano: 27.07.2006. 12:54

Kad smo kod narodne muzike...

Ajmo, Ceco!!!

#250:   Autor: Circa Post Postano: 27.07.2006. 12:57

yellowica je napisao/la: ›
ja idem danas na cajke... dolazi mi prijateljica iz švedske, pa da se razveseli malo...

Pokazi joj malo balkanske kulture, neka prica o tome kada se vrati kuci, razbijte i pokoju casu...
Nema boljeg nacina da strancu prezentiras BALKAN nego da odete na cajkare...
Prvo na Thumpsona, putem do Patike u autu slusati Skoru, a onda na Cecu, Daru Bubamaru i ostale SrboČetnićke kerefeke.
SUPER!

#251:   Autor: Lugar Post Postano: 27.08.2006. 17:19

Pa to ti je jedan od najboljih provoda!
Ali ta prezentacija ne bi bila potpuna ako se malo i ne zapuca iz cacinog neregistriranog oruzja.

#252:   Autor: Head Post Postano: 27.08.2006. 21:33

Ja ipak mislim da bi to u Tvrdi trebalo zabranit .
I mislim da je to samo za strogi centar !!!!!

#253:   Autor: Lugar Post Postano: 28.08.2006. 16:29

Ma koji centar, cajke nisu za niti jedan dio grada.

#254:  narodnjaci su shit Autor: shimeta14 Post Postano: 31.08.2006. 18:29

narodnjaci su glazba za primitivce i to je sve Evil or Very Mad

#255:   Autor: SmokeY Post Postano: 13.09.2006. 11:45

Znam sta bi mrgud rekao na ovo:

"JA MRZIM NARODNJAKE!"

Ajd da i ja ubacim koji sentence... Sto se mene tice, u gradu vise ni ne cujem cajke iako stalno izlazim u tvrdju. OKS je rupa, Patika je Bogu iza nogu a u Coctail nisam ni prije krocio nogom tako da me libu tuki za njih. Nek sviraju, samo dalje od mojih usiju i sve je u redu.
Sad kad cujem da to dreci u nekom autu, mislim si, jebo te koja seljacina! I cak mi je drago da privlaci takva misljenja na sebe. S druge strane, ne znam da li ste primjetili ali kakav nam je stil izlaska. Jeste li mozda vidjeli dvoje u stiskavcu u zadnje vrijeme po nasim kaficima? E pa mozda je to nama normalno brijati na odredjenom razmaku ali butre vole to i onda kad ih se nakupi a hvala Bogu nisu ni za bacit kad se skockaju odmah privuku tipove. Cak bi rekao da ti stiskavci bolje urode seksom... al opet, ko to moze podnijet...

#256:   Autor: anakonda Post Postano: 13.09.2006. 11:51

...stiskavac možeš plesati i bez narodnjaka...dapače...

#257:   Autor: SmokeY Post Postano: 14.09.2006. 10:32

Da ali gdje ces ga otplesati kod nas u tvrdji...
Sve se vrti oko sta ja znam "Love generation",
Ben je onako za zajebanciju, ovi pored kafici su uski, Old Bridge je krcat, a u Q-u bas i ne znam, Posh je za djecu, Sound naplacuje upad.

Ja nisam vidio stiskavac dvoje ljudi vec duze vrijeme u navedenim kafovima. To u danasnjici vidis samo na vjencanjima i tecajevima plesa.

Otplesacu ja stiskavac svakako, uopce nema beda oko toga... Smile

#258:   Autor: anakonda Post Postano: 14.09.2006. 10:40

...ja stiskavac nisam dugo vidjela nigdje, ne samo u Tvrdji...Smile...izgleda da više nije u modi Smile...

#259:   Autor: kelly Post Postano: 14.09.2006. 13:06

Smatram da svako ima pravo na odabir glazbe,kakva god ona bila,ali ne treba njime ugrožavati ostale i prkositi namjerno!Jer sve što je pretjerano nadilazi granice ukusa. A kad smo kod ukusa.....sve može,ali u onajprelijepi prostor zvan Coctail bar sigurno nije zaslužio da bude izložen onakvome ruglu od glazbe....to nisu ni narodnjaci to je totalno neka istčnjačka trash glazba gdje od 100 pjesama u jednoj samo znaš refren!!!

#260:   Autor: Hummin Post Postano: 15.09.2006. 9:53

kelly je napisao/la (Pogledaj post): › Smatram da svako ima pravo na odabir glazbe,kakva god ona bila,ali ne treba njime ugrožavati ostale i prkositi namjerno!Jer sve što je pretjerano nadilazi granice ukusa. A kad smo kod ukusa.....sve može,ali u onajprelijepi prostor zvan Coctail bar sigurno nije zaslužio da bude izložen onakvome ruglu od glazbe....to nisu ni narodnjaci to je totalno neka istčnjačka trash glazba gdje od 100 pjesama u jednoj samo znaš refren!!!


Je ja se slažem s tobom. Taj prostor definitivno ne zaslužuje da se u njemu pušt takva glazba. No ironično je da je taj prostor upravo zbog te glazbe poslovno uspješam. A čini mi se dok ima ljudi koji će ići tamo i slušat tu glezbu i što je najvažnije trošiti novac tami i to ne u malim količinama, to će ipak ostati još neko vrijeme tamo. Sad

#261:   Autor: zloco_os Post Postano: 15.09.2006. 16:18

Ne mogu reci da se moj ukus za glazbu nesto extremnao razlikuje od vaseg..u biti sve slusam i nije mi svejedno kad cujem a jos manje vidim takve lokale...ako vec slusam takvu vrstu glazbe...nastojim da to bude ipak samo za mene...a sam pogled na takav lokal...rusi sve neke ideale o kojima sam slusao sve ove godine za vrijeme i nakon zavrsetka rata...u biti,netko ce reci da nije vrijeme za ponovno podizanje bune i da treba gledati prema naprijed...no sam pogled na nesto poput tih mjesta...budi uspomene i osjecaj da stagniramo i tapkamo na brdovitom balkanu...a svi zeljni da nas obasipaju epitetima tipa drzava koja koraca prema EU...a zapravo prema svemu sudeci...laganim korakom nazadujemo...ali sigurnim laganim korakom...zivim vani i nikako mi ne stima nick "balkanac" i to ne u pozitivnom smislu.. no steta sto je malo toga sto pokazuje volje i zelje za promjenom tog pogrbnog naziva...

#262:   Autor: fićo Post Postano: 20.09.2006. 23:49

ja smatram da bi trebali maknuti narodnjake iz tvrđe..ali mi kako smo normalno balkanci..činimo sve suprotno od normalnog...tako mi još dovodimo nove narodnjačke klubove u tvrđu....mislim da je to samo naša sramota..što dopuštamo da se to čini jednom herojskom grada...a sada evo i ovs sramota sa prešaranim natpisom -osijek nepokoreni grad...sramota

#263:   Autor: toni Post Postano: 21.09.2006. 8:49

yellowica je napisao/la: ›
ja idem danas na cajke... dolazi mi prijateljica iz švedske, pa da se razveseli malo...


Za sve gastabajtere;

Gastabajterska by Riblja Corba

"Osecam se ko poslednje govno
A to skrivam i cuvam ko tajnu
Samo cutim, a glasno bi psovno
Oj, Frankfurtu, jebem li ti Majnu
Ne izlazim, samo kuci sedim
Vredno sljakam svoje dane radne
Svaku marku gledam da pristedim
Jedva cekam da subota padne
Kad subotom narodnjaci dodju
Ja na vratu okacim kravatu
Pa izvedem sebe i gospodju
I ponesem celu svoju platu
Kada cujem zvuke rodnog kraja
Ja se onda otkacim do jaja
Kad muzika kolce mi zasviri
Praziluk mi iz dupeta viri
Pijem pice, jedem cevapcice
Sa kosulje pokidam dugmice
Pevaljka se malo razgoliti
Celo drustvo markama je kiti ...
U nedelju, u podne se budim
Da se bilo cega setim ja se trudim
Samleven sam ko mleveno meso
A mozda sam cak i zenu kreso "

Wink

#264:   Autor: fatcat Post Postano: 21.09.2006. 9:22

WTF is gastabajter?

#265:   Autor: toni Post Postano: 21.09.2006. 9:26

Ja sam gastabajter. Ja iz os oso radit u zgb. Smile termin koristen za ljude koji su boravili u nemackoj na radu.

#266:   Autor: fatcat Post Postano: 21.09.2006. 9:34

THX, a ja mislio da si ti toni.... Wink

#267:   Autor: toni Post Postano: 21.09.2006. 9:36

Gastabajter.. Toni Gastabajter Wink

#268:   Autor: Poppy Post Postano: 21.09.2006. 10:42

toni je napisao/la: ›
Gastabajter.. Toni Gastabajter Wink


evo sad znamo...

nije biker, ni band member, vec gastarbajter!

#269:   Autor: anakonda Post Postano: 21.09.2006. 10:45

...tajno akcijsko ime: G 001...Smile

#270:   Autor: jooooooj Post Postano: 21.09.2006. 11:11

nemojte tako negativno se izjašnjavati prema narodnjacima u tvrđi, mislim da to samo pridonosi raznolikosti koju tvrđa ima za ponuditi svim mladim ljudima koji se žele zabaviti...a ionako osijek nema turista pa se nemamo pred kime sramotiti, ako se uopće imamo ćime sramotiti...

#271:   Autor: anakonda Post Postano: 21.09.2006. 11:15

...raznolikosti???...
Osijek031.com » Nightlife » Apel za izbacivanje narodnjaka iz Tvrđe


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::